Bu yazımızda Instagram Reels videolarını indirme ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Reels videosunun sağ alt bölümünde bulunan ⋮ (üç nokta) menüsüne dokunun. Ardından, açılan menü listesinde kaydet seçeneğini seçerek, Instagram Reels videolarını indirebilirsiniz.

Diğer Instagram kullanıcıların Reels videolarını kaydetmek için, Instagram‘da herhangi bir özellik yoktur. Ancak, kullanabileceğiniz birkaç basit yöntem vardır.

Instagram Reels videolarını kaydetmek için iPhone veya Android telefonunuzdaki ekran kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. Veya üçüncü taraf (üçüncü parti) ekran kaydetme uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

Reels videoları, Instagram’ın en popüler özelliklerinden biridir. Ancak Instagram uygulaması, bu videoları tercihinize ve isteğinize göre kaydetmenize ve izlemenize izin vermez.

11858 teknik destek

Kendi paylaştığınız bir Instagram Reels videosunu kaydetmek basit ve kolaydır. Ancak başka birinin paylaştığı Instagram Reels videosunu indirmek istiyorsanız, bunu yapmak için Instagram uygulaması ile sunulan bir özellik yoktur. Ancak yine de bu videoları kaydetmek için kullanabileceğiniz birkaç basit metot vardır.

Kendi Instagram Reels Videolarınızı Nasıl İndirebilirsiniz?

Instagram‘da paylaştığınız Reels videosunun bir kopyasını, telefonunuzun video / fotoğraf galesine kaydetmek oldukça kolaydır.

 • Öncelikle Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Ardından, sağ altta bulunan hesap simgenize
 • Kullandığınız telefona bağlı olarak Reels simgesine veya Arşivi görüntüle (View archive) menüsüne dokunun. Paylaştığınız tüm Reels videoların sıralandığı bir ekran gelecek.

Instagram Reels Videolarını İndirme

 • Telefonunuza kaydetmek istediğiniz Reels videosunu açın.
 • Ekranın sağ tarafında yer alan ⋮ (üç nokta) simgesine dokunun.
 • Açılan menü listesinde, Galeriye Kaydet (Save to Camera Roll) veya Videoyu Kaydet (Save Video) menüsüne dokunun.

Instagram Reels Videolarını İndirme

Ekran Kaydı Yöntemiyle Instagram Reels Videosunu Kaydetme

Diğer Instagram kullanıcıları tarafından paylaşılan Reels videolarını kaydetmek ya da indirmek için herhangi bir özellik yoktur. Ancak kaydetmek istediğiniz Reels videosunu, telefonunuzdaki Ekran Kaydı (Screen Recording) özelliğini kullanarak kaydedebilirsiniz. Hem iPhone’da hem de Android telefonlarda bir Reels videosunun ekran kaydını alarak kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • iPhone telefonlarda Denetim Merkezi’ni veya Kontrol Paneli’ni açmak için, parmadğınızı ekranın üstünden aşağı kaydırın. Açılan Denetim Merkezi ekranından Ekran Kaydedici (Screen Recorder) uygulamasını başlatın. Ekran Kaydedici (Screen Recorder) uygulaması kısa bir geri sayımdan sonra otomatik olarak kayda başlayacak. Android‘de ekran kaydını başlattıktan sonra ses kaydını etkinleştirmek için, ekranı sağa kaydırmanız ve ardından Başlat (Start) butonuna dokunmanız gerekebilir.

Instagram Reels Videolarını İndirme

 • Ekran Kaydedici (Screen Recorder) uygulaması, ekran kaydına başlamak için geri sayım yaparken, siz de Instagram uygulamasını başlatın. Ardından, kaydetmek istediğiniz Reels videosunu açın. Acele etmenize gerek yok. Ekran kaydı videosunu daha sonra düzenleyebilirsiniz. Reels videosunun tamamen kaydedilmesini bekleyin.
 • Kayıt tamamlandıktan sonra ekranı yukarıdan aşağı kaydırın ve kaydı durdurun.
 • Ekran kaydı videosunu açın. Ardından Düzenle (Edit) menüsüne dokunun.
 • Reels videosunu kaydettiğiniz ekran kaydı videosunun istenmeyen kısımlarını, kaydın başlangıcından ve sonundan kırpın. Bunun için ekranın alt kısmında yer alan zaman çizelgesi menüsünü kullanın.

Instagram Reels Videolarını İndirme

 • Düzenleme (kırpma) işlemi tam istediğiniz gibi olduğunda, videoyu (düzenlenmiş haliyle) kaydedin. iPhone telefonlarda Bitti (Done) butonuna dokunun. Ardından Videoyu Kaydet (Save Video) seçeneğine dokunun. Android‘de Kopyasını kaydet (Save copy) menüsüne dokunmanız yeterlidir.

Not: Bilgisayarınızda bir web tarayıcısından Instagram hesabınıza giriş yaparak da Instagram Reels videolarını kaydedebilirsiniz. Bunun için Loom, OBS Studio veya Camtasia gibi ekran kaydı alma programı kullanmanız gerekecek.

Üçüncü Parti Bir Uygulama ile Instagram Reels Videolarını İndirme

Üçüncü taraf bir uygulama ile, ekran kaydı yapmadan, Reels videolarını telefonunuza indirebilir ve kaydedebilirsiniz. Yine de tüm uygulamalar umduğunuz gibi çalışmaz. Bazı uygulamalar sizi çok sayıda uygulama içi reklama maruz bırakır. Veya uygulama içi satın alma ya da aylık abonelik teklifleri ile sizi rahatsız eder. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, sizin için güvenilir ve ücretsiz kullanabileceğiniz birkaç uygulama bulduk.

iPhone

 • App Store uygulamasını açın ve InstantSavek uygulamasını iPhone‘unuza yükleyin.
 • Yükledikten sonra InstantSave uygulamasını açın.
 • Uygulama ekranında yer alan Instagram’ı Aç (Open Instagram) butonuna dokunun. Giriş yapmadıysanız, Instagram hesabınıza giriş yapın.

Instagram Reels Videolarını İndirme

 • İndirmek istediğiniz Reels videosunu bulun.
 • Ardından, sağ üstte yer alan ⋮ (üç nokta) simgesine dokunun. Açılan menü listesinde Bağlantıyı kopyala (Copy link) menüsüne dokunun.

Instagram Reels Videolarını İndirme

 • İndirmek istediğiniz Reels videosunun linkini kopyaladıktan sonra InstantSave uygulamasına geri dönün. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu kullanıyorsanız, bir reklam izlemeniz gerekebilir. Reels videosunun linkini girin. Video bağlantısını girdikten sonra Reels videosu ekrana gelecek. Videoyu telefonunuza kaydetmek için Kaydet (Save) butonuna dokunun.

Instagram Reels Videolarını İndirme

Android

 • Telefonunuzda (Google) Play Store uygulamasını açın. Video Downloader For Instagram uygulamasını telefonunuza yükleyin.
 • Ardından, Video Downloader For Instagram uygulamasını açın. Uygulama ekranında, En İyi Uygulamalar (Top Apps) bölümünde yer alan Instagram simgesine dokunun. Giriş yapmadıysanız, Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Instagram uygulaması açıldıktan sonra, kaydetmek istediğiniz Reels videosunu bulun. Ardından sağ altta yer alan ⤓ (İndir – Download) simgesine dokunun.
 • Daha sonra, açılan pencerede İndir (Download) menüsüne dokunun.

Instagram Reels Videolarını İndirme

Bu yazımızda Instagram Reels videolarını indirme ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.