Huawei firmasının alt şirketlerinden biri olan Honor firması, uygun fiyatlı ve kullanıcılarını performans olarak memnun edebilecek yeni akıllı telefonu HonorX 10 Lite’ı duyurdu. Bu cihazla alakalı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Honor 10X Lite 1

Honor 10X Lite, 6.67 inç büyüklüğünde, Full HD çözünürlüğünde IPS LCD bir ekrana sahip. Delikli çentik yapısı olan bu ekranda 8MP çözünürlüğünde ön kamera konumlandırılmış. Parmak izi okuyucusu da bu kez ekrana değil, cihazın yan tarafına adapte edilmiş. Honor 10X Lite‘ın donanım özelliklerine gelecek olursak, işlemci olarak Kirin 710A işlemcisinin kullanıldığını görüyoruz. Performans bakımından güçlü olan bu işlemci 2.0 GHz frekans hızıyla çalışmaktadır.

5f90134f7152d82aec849ede

Bu telefonun arka kısmında 4-adet kamera konumlandırıldığı görülüyor. Bu kameralardan birincisi f/1.8 diyafram değerine sahip, 48MP çözünürlüğündeki ana kamera; ikincisi 8MP çözünürlüğündeki ultra geniş açı lensi; üçüncüsü 2MP çözünürlüğünde makro kamera ve dördüncü son kamera ise 2MP çözünürlüğünde derinlik algılayıcısı kamera olarak cihaza eklenmiş.

honor 10x lite 2

Batarya tarafında ise 5.000 mAh pil kapasitesine sahip olan bu telefon, 22.5W hızlı şarj desteği ile de kısa sürede tamamen şarj olabilmekte. Bu cihazın fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da, kullanıcıları için uygun fiyatlı olarak çıkması bekleniyor.