Günümüz teknolojisinde hız kesmeden yayılan teknoloji dallarından bir tanesi de bilgisayarlarımız oldu. Gelişen teknoloji ile bilgisayar kullanımı dünya genelinde oldukça yaygınlaştı. İş yerleri, okullar ve benzeri bir çok alanda bilgisayarlar önemli yer tutmaya başladı.

Bilgisayarlar üzerinde kullanılan bir çok farklı işletim sistemleri mevcut. Bu işletim sistemleri arasında Microsoft işletim sistemi en iyi yazılım şirketi olarak biliniyor ve kullanılıyor. Windows işletim sistemi özellikle bilgisayarlar üzerinde geliştirilmesi büyük bir oranda başarı sağlamasına sebep oldu.

Microsoft serinin kabul görmesi ve birçok bilgisayar markası tarafından da kullanılıyor olması sebebi ile sürekli olarak işletim sistemini de güncellemeye başladı.

Bu alandagi gelişmeler devam ederken son zamanlardaki microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile tanıştık. Windows 10 bir nevi olarak Windows 8 işletim sisteminin daha genişletilmiş  bir üst seviyesi diyebiliriz. Windows 10 ile işletim sistemleri teknolojisine bir çok yenilik ve özellik eklendi.

Yeni nesil teknolojilere tam uyum sağlayan Windows 10 bu bağlamda kullanıcıların ilk defa tanışacakları uygulamaları da beraberinde getirdi. Bu uygulamalardan birisi de bugünkü makalemide inceleyeceğimiz  Telefon Eşlikçisi uygulaması oldu.

Aslında Windows 10 ile beraber kullanıcılara sunulan uygulama aslında akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan bir sistem diyebiliriz. Windows’u bize sunduğu Telefon Eşlikçisi  özelliği ile akıllı telefonumuz ve bilgisayarımızı  eşleştiriyoruz.

Telefonlarımızdaki verileri bilgisayarımızda kullanabiliyor ve telefonumuzda kullandığımız ne kadar resim, dosya varsa telefonda da aynı kontrolü yapabiliyorsunuz.

Şimdi hep birlikte Telefon Eşlikçisi  uygulamasını nasıl kullanacağız aşağıdaki adımları takip edelim.

Öncelik olarak bilgisayarımızdan  Telefon Eşlikçisi  uygulamasına giriş yapmamız gerekiyor.

Bilğisayarımzın sol alt köşede bulunan arama simgesine tıklayalım.

Arama bölümüne telefon eşlikçisi yazalım ya da (telefon ekle ) yazabiliriz.

Açılan uygulamaya giriş yapalım açılan pencerede telefon ekle butonuna tıklayalım.

1 5

Açılan diğer pencerede üç farklı seçenek yer alacaktır bu alandan  İşletim sistemlerine göre değişen bu üç seçimden telefonumuz hangi işletim sistemini destekliyorsa onu seçelim.

3secenek

Tam bu noktada telefonumuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kablo ile sağlayalım. Sonrasında ise ekrandan seçimimizi yaparak eşitleme işlemini başlatalım.

resim

Eşitleme işlemini başlattıktan sonra  program ile telefonumuz arasındaki bağlantı kurulacaktır. Bu alanda  bağlantı sırasında hangi ögelerin paylaşımını yapmak istiyorsak bu ögeleri açılan seçenekten işaretlemeniz  işlemlerimiz için yeterli olacaktır. Artık telefonumuzdaki tüm verileri bilgisayarımızdan takip edebiliriz.