Instagram bağlantılar nasıl yayınlanır

Instagram’da bağlantılar nasıl yayınlanır ve bu bağlantıların işe yaramasının 5 yolunu sizlerle paylaşıyoruz.

Bir görsel akışında gezinmekten veya Instagram hikayelerini kaydırmaktan daha eğlenceli ne olabilir? Arkadaşların yeni bebekleri, partileri, sevdiğimiz markaların promosyonları ve en çok önemsediğimiz haberler ve davalarla ilgili güncellemeler? İşte Instagram’ın çokluğu, 500 milyondan fazla hesabın olması sürpriz değil.

Ve eğer burada bu yazıyı okuyorsan, Instagram hesabın da muhtemelen bunlardan biri! Instagram’da bağlantıları nasıl paylaşacağınızı, satışları ve etkileşimi nasıl artıracağınızı ve web’de varlığınızı nasıl sergileyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram’da bağlantılar nasıl yayınlanır

Bırakın Instagram akışlarındaki göz alıcı görsel içeriklerle dolu hesapları, 500 milyonluk bir kalabalığın içinde öne çıkmak çok zor. Ancak inanırsanız başarılı olabilirsiniz.

Bir bireyseniz aileniz ve arkadaşlarınız neler yaptığınızı görmekten heyecan duyacaktır ve bir işletme profiliniz varsa Instagram, sosyal medya pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır. Çok sayıda mükemmel araç, estetik açıdan tutarlı gönderiler oluşturmanıza ve bunları hedef kitleniz görmek istediğinde yayınlanacak şekilde planlamanıza yardımcı olabilir.

Oldukça büyük bir takipçi sayısına ulaştığınızda, oluşturmak için çok çalıştığınız diğer içeriklere (bu, YouTube videolarınız , bir e-ticaret sitesi veya aradaki herhangi bir şey olabilir) bağlantı vererek onları daha da yakınlaştırmanın zamanıdır.

Instagram'da bağlantılar nasıl yayınlanır
Instagram’da bağlantılar nasıl yayınlanır: Bağlantıların işe yaramasının 5 yolu

Instagram’da bağlantılar nasıl gönderilir?

Instagram’a link verebilir misiniz? Kesinlikle ve çeşitli şekillerde. Instagram’ı diğer çevrimiçi ve sosyal medya hesaplarınız için bir sıçrama tahtası olarak düşünün. Harika bir içerikle veya harika bir tanıtımla takipçilerinizin ilgisini çektiniz ve artık onları dışarıdaki içeriklere bağlantı vererek sizi veya markanızı daha iyi tanımaya davet edebilirsiniz. Bunu kolayca yapmanın beş yolu:

1. Instagram hikayesi

Instagram hikayesinde nasıl bağlantı yayınlanacağını merak ediyorsanız endişelenmeyin. Bu kolay. Artık Instagram hikayelerinde takipçi sayınız ne olursa olsun dışarıdaki içeriklere bağlantı vermenizi sağlayan bir özellik var. (Eskiden 10.000’den fazla takipçisi olan hesaplar için ayrılmıştı.) Hikaye slaydınızın sağ üst köşesindeki çıkartma aracını açın ve tıklanabilir bağlantı düğmesini seçin. Ardından, ister bir ürün sayfası, ister bağış toplama sitesi veya Facebook hesabınızın bağlantısı olsun, bu bağlantı etiketinde öne çıkarmak istediğiniz diğer içeriklerin URL’sini girebilirsiniz.

2. Bağlantı bio’da

Yeni bir gönderinin başlığını hepimiz görmüşüzdür: “ Bağlantı bio’da. ” Bu URL’ler genellikle bir yayına, e-ticaret sitesine, açılış sayfasına veya etkinlik bilgilerine yönlendirir. Her durumda, bunlar daha fazlasını öğrenmeye davettir. Instagram biyografileri yalnızca bir bağlantıyı listelemenize izin verir, ancak birden fazla URL’ye sahip olanlar için bunu düşündük. Linktree URL’si biçiminde genişletilebilir tek bir başlık altında profilinize birden fazla bağlantı ekleyebilirsiniz. Takipçileriniz biyografinizdeki Instagram bağlantısını tıkladıklarında tüm sitelerinize yönlendirme seçeneğine sahip olacaklar.

3. Instagram gönderisi

Instagram işletme profilinizde bir e-ticaret mağazanız varsa ve ürünleriniz etrafında içerik üretiyorsanız ürün bağlantısı ekleme fırsatını kaçırmayın. Takipçileriniz az önce gönderdiğiniz o harika yeni kot pantolonu satın almak isteyecektir; bu nedenle, süreci çok daha kolay hale getirmek için bir Instagram gönderisine nasıl bağlantı ekleyeceğinizi öğrenin . Pazarlama çalışmalarınızı yeni bir seviyeye taşımak istiyorsanız sponsorlu bir gönderiyle profilinizi güçlendirin ve hedef kitlenizin yeni üyelerine ulaşın. Bir CTA ekleyerek bu ücretli reklamlardan tam olarak yararlanın.

4. Instagram’ın Reels’ında

Instagram artık sadece fotoğraflardan ibaret değil. Bu platform artık TikTok benzeri Reels’teki gönderilerde ve hikayelerde kısa videolara izin veriyor. Reels gönderilerini, onları ana web sitenize veya ilgili içeriğe yönlendirecek bir bağlantı ekleyerek hedef kitlenizle daha güçlü bir bağlantı kurma fırsatı olarak kullanın.

5. Doğrudan mesajlar (DM’ler)

Eğer bir bireyseniz, muhtemelen takipçilerinizle doğrudan etkileşime geçme konusunda oldukça tutarlısınızdır. Bir arkadaşınız hikayelerinizden birine yorum yaparsa, siz de bu yoruma yanıt verebilir veya en azından beğenerek geri dönebilirsiniz. İşletmelerin de aynısını yapması gerekiyor. Markalara samimi ve yaklaşılabilir bir kimlik kazandırır. Müşteri hizmetleri stratejinizi geliştirmek için DM’leri kullanın . Müşterilerin sorularını yanıtlayabilir ve daha fazla bilgi için sohbette bağlantılar sağlayabilirsiniz.

Instagram'da bağlantılar

Instagram’da bağlantılar işe yarayabilir

Bağlantılar: Çoğumuz bunları nasıl kullanacağımızı biliyor olsak da, bağlantıların neden faydalı olduğunu öğrenelim: Bağlantılar işletmenize daha fazla ilgi çekebilir, takipçi sayısını artırabilir ve işletmenizin son derece meşru görünmesini sağlayabilir.

  • Web sitenize, e-ticaret platformunuza veya bireysel ürün sayfalarınıza bağlantı vererek trafiği ve satışları artırabilirsiniz. Bu bağlantılar satın almayı kolaylaştırır (çünkü ürün kelimenin tam anlamıyla birkaç tıklama uzaktadır)!
  • Etkinliklere, anketlere, bağış toplama girişimlerine vb. katılım için CTA’ları zorlayabilir, böylece katılımı ve farkındalığı artırabilirsiniz.
  • Bağlantılar bağlam sağlamaya yardımcı olur. Görüntü odaklı bir uygulama olarak Instagram, metin veya yoğun bilgi yayınlamak için mutlaka en iyi yer değildir. Bağlama, hedef kitlenizde onu keşfetmek isteyenler arasında giderek daha fazla yankı uyandıran içeriği paylaşmanıza olanak tanır.
  • Gerçek bir hayran kulübü kurabilirsiniz. Yakında takipçileriniz olacaklar komik veya bilgilendirici bir video veya gönderiyle karşılaştıklarında ve diğer uygulamalarda barındırılanlar da dahil olmak üzere daha fazla içerik görmek istediklerinde, kullanıcı dostu bir bağlantı onları oraya yönlendirebilir.

TeknoDestek sitemiz ile Instagram dışında sosyal medya kanallarında yayınlanan içerikler aracılığıyla da giderek artan sayıda takipçiye ulaşabilirsiniz. Şimdi keşfetmeye başlayın!