Microsoft firması yeni nesil oyun konsolunu oyun severlere sunmaya hazırlanıyor. Firma, yeni nesil oyun konsolunu Xbox Series X olarak adlandırdı. Sony PlayStation 5’e rakip olacağı beklenen Xbox Series X, geçtiğimiz dönemde prototipi ile ortaya çıktı. Ancak o tarihten sonra oyun konsolu ile ilgili bir bilgi veya görüntü elde edilememişti. Ancak kısa süre önce, firmanın piyasaya sürülecek Xbox Series X isimli yeni nesil oyun konsolu, bir etkinlikte görüntülendi.

Xbox Series X Nerede Görüntülendi?

Yeni nesil oyun konsollarını merak eden kişiler, prototipinden bildikleri Xbox Series X’in teknik özelliklerini merak etmeye başlamıştı. Oyun konsolu, fotoğrafları ile değil, bizzat kendi görüntüsü tanıtıldı. Microsoft, Almanya’da düzenlenen Xperion isimli etkinlikte yeni nesil oyun konsolu sergiledi. Yeni nesil konsolu, hazırlanan cam kutu içerisinde, etkinlikteki oyun severlerin beğenisine sunuldu. Koruma önlemleriyle birlikte etkinlik salonunda sergilenen yeni nesil oyun konsolu, Xperion etkinliğine katılan katılımcıların dikkatini de çekmeyi başardı. Konsolun, bilgisayar kasası büyüklüğünde olması dikkat çekti. Ayrıca etkinliğe katılan oyun severler sayesinde, konsolun resimleri internet ortamına yayıldı. Böylelikle konsolun nasıl olduğunu merak edenler, görseller sayesinde bu meraklarını gidermiş oldu.

Xbox Series X’te Dikkat Çekici Özellikleri Açıklanmıştı!

Microsoft firması, yeni nesil Xbox Series X oyun konsolunun merak edilen dikkat çekici özelliklerini Mart (2020) ayında paylaşmıştı. Firmanın paylaşımında, konsolun 8-çekirdekli olan Zen 2 işlemciyi kullanacağı ve 6GB GDDR6 RAM’e sahip olacağı açıklanmıştı. Ayrıca konsolun depolama kapasitesinin ise 1TB olacağı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra konsolun 4K çözünürlük kalitesinde oyun oynamayı mümkün kılacağı belirtilmişti. Bu paylaşımın ardından konsola karşı merak artarken, konsolun ilk görüntülerinin ortaya çıkması, insanların çıkış tarihini merakla beklemelerine sebep oldu.

Xbox Series X Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft, Xbox Series X konsolunu ne zaman piyasaya çıkaracağına dair net bir tarih açıklamadı. Ancak firmanın konsolu sene (2020) sonuna kadar çıkarmış olacağı duyumları da bulunuyor.