Ana Sayfa Bilgisayar Windows’ta “0x800f0906” .NET Framework Yüklenmiyor Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Windows’ta “0x800f0906” .NET Framework Yüklenmiyor Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Windows 8 ve Windows 8.1 yüklü olan bilgisayarlarda yaşılan bu sorunu (“0x800f0906”), Komut İstemi‘ni kullanarak çözebiliyoruz. İşleme geçmeden önce güncellemeleri kontrol etmemizde fayda var; otomatik olarak yüklenmediği durumlarda manuel yüklemek işe yarayabilir. Yapılan işlemin sonuç vermemesi durumunda farklı yollar izlemek gerekiyor.

Yükleme yaptığımız bir program, oyun veya farklı bir işlemde, karşımıza çıkan hata ile ilgili, sistemin bizi yönlendirmesine izin verip işlem yapaliriz aslında. Aşağıdaki ekranda alınan hata ve önerilen işlem olan “Bu özelliği indir ve yükle” dediğimizde,

karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir hata çıkmakta; sorunun çözümüne yönelik izleyeceğimiz farklı bir yol ile sorunu çözebiliriz.

Öncelikle Komut İstemi‘ini Yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Açılan Komut İstemi sayfasında, Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:C:\sources\sxs /LimitAccess” komutunu yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve hatadan kurtulmuş oluyoruz. Hata kodunu aldığınız işlemi tekrar yaptığınızda, bu hata kodunu almadan işlemi tamamlayabileceksiniz. Yukarıdaki komutu kopyala/yapıştır yapamıyorsanız, (\) karakteri nedeniyle hata alıyorsanız, ters taksim işaretini (\), alt gr+soru işareti (?) tuş kombinasyonu ile yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin