Airpods bulma

Elinizi cebinize veya çantanıza götürdüğünüzde airpods kutunuzun yerinde olmadığını fark ettiğinizde, kalbiniz hızla çarpmaya mı başladı? Size yardım etmek için buradayız. Bu makalede AirPods kutusunu nasıl bulacağınızı birkaç hızlı ve kolay adımda açıklayacağız.

Öncelikle , buraya nasıl geldiğimizin izini sürmek istiyorum (adımlarınızı değil, eminim bunu zaten denemişsinizdir). Apple orijinal AirPods’u piyasaya sürdüğünde, EarPod’ları ilk iPhone sahiplerinin alıştığı karışık kablolardan kurtardı. Ancak bu, hesaba katılması gereken yeni bir kit parçası olduğu anlamına geliyordu; yeni sorunlar..

Kayıp Airpods Kutusunun Nasıl Bulunacağına İlişkin Adımlar

Kulak üstü AirPods Max dışındaki en iyi AirPod’ların tümü , ayrı bölmeleri barındıran ayrı bir kasaya sahiptir; bu, hem onları kullanmadığınızda saklayabileceğiniz bir yer olarak, hem de elbette şarj edebileceğiniz bir yer olarak çalışır. Doğal olarak kısa süre sonra insanlardan AirPods kasalarını kaybettiklerine dair hikayeler duymaya başladık (bir keresinde onu otobüste bırakmışlardı).

Bir süre Kayıp AirPods kasanızı bulmanın bir yolu yoktu. Ancak şans eseri, artık AirPods Pro 2’nin kasasını bulmak için Apple’ın Bul uygulamasını , kayıp AirPod’ları nasıl bulacağınızı öğrenmek istediğinizde yaptığınız gibi kullanabilirsiniz . Bul ile herhangi bir iOS aygıtını veya iCloud’u kullanarak konumunu bir haritayla belirleyebilir veya bir ses tetikleyebilirsiniz. Nasıl mı ? İşte adımlar :

  • Bul uygulamasını açın veya iCloud’da oturum açın
  • Tüm Cihazlar’a gidin ve AirPods kasanızı seçin
  • Haritayı son konuma kadar takip edin veya bir ses çalın 

Uygulamamı Bul ile AirPods Kutusu Nasıl Bulunur?

Çoğu iOS cihazında (iOS 13’ün üzerinde) önceden yüklenmiş olarak gelen Bul uygulamasını kullanabilmeniz için , Ayarlar’da Ağımı Bul seçeneğini açarak uygulamanın etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra kayıp AirPods kutunuzu bulmaya hazır olacaksınız.

Airpods

Bul uygulamasını açın ve Cihazlar’a gidin ; burada, konumları uygulamaya simgelerle sabitlenmiş olarak, bir haritanın altında bağlı tüm Apple cihazlarınızın bir listesini göreceksiniz. AirPods Pro 2’nize tıklayın ; altında ‘kasanın dışında’ veya km cinsinden ne kadar uzakta olduğunu belirten bir mesaj görüntülenecektir.

Bu sizi yalnızca kasayı ve her bir AirPod’un (sol ve sağ) haritadaki konumunu gösteren yeni bir ekrana götürecektir. İşlemi seçtiğinizde, bu durum sizin için haritada vurgulanacak ve Ses Çalabileceğiniz , Bul’u kullanabileceğiniz (yakınlarda ve Bluetooth menzilindeyse) kullanabileceğiniz, vaka olduğunda sizi uyaracak Bildirimler’i ayarlayabileceğiniz yeni bir seçenekler ekranı açılacaktır. geride bırakıldı veya Kayıp Olarak İşaretle .

İCloud’u Kullanarak AirPods Kutusu Nasıl Bulunur?

İCloud'u kullanarak AirPods kılıfı nasıl bulunur?

Bul uygulamasına erişiminiz yoksa iCloud üzerinden erişmek için bir web tarayıcısını da kullanabilirsiniz . Ancak bu yöntem durumunuzu ayrı olarak görüntülemez; bunun yerine yalnızca AirPod’larınızdan en az birini içinde bırakmışsanız kullanışlıdır.

Bunu yapmak için bir tarayıcı açın ve şu adresi arayın: icloud.com/find . iCloud hesabınıza erişmek için oturum açma talimatlarını izleyin. Bul uygulamasına benzer şekilde, bağlı tüm cihazlarınızın harita üzerinde olduğu bir ekrana yönlendirileceksiniz. Listeden AirPods Pro 2’nize tıklayın .

Airpods

Bu, haritada yalnızca AirPod’larınızın bulunduğu yeni bir ekran açacaktır. İçinde kılıf bulunan AirPod’lara tıklayın ve onu bulmak için haritanın konumunu takip edin veya yakınlardaysa bir ses çalın.

AirPods Kasanızı Kayıp Olarak İşaretlemeye Değer mi?

AirPods (3. Nesil) , AirPods Pro veya AirPods Max sahibiyseniz Kayıp Modu’nu etkinleştirmek için Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak bu yalnızca AirPod’ların kendisi için işe yarar. AirPods Pro 2 ile her bir bölmeyi ve kasayı ayrı ayrı kayıp olarak işaretleyebilirsiniz.

Etkinleştirildiğinde, onu bulan kişi, bir Apple cihazına bağlandığında telefon numaranızı görecek ve bu, Bluetooth’a bağlıysa size gönderilecek bir bildirimi de tetikleyecektir. Kayıp Modu, birisinin kayıp AirPods kutunuzu kullanmasını engellemez ancak iCloud verileri hesabınıza bağlı kalacağından yine de açmaya değer.

airpods pro

Bırakın satın alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan birinin pahalı bir çiftini kaybetmek bir yana, bir şeyi kaybetmek bile asla hoş değildir . Ancak umarım bu makale onu güvenli bir şekilde takip etmenize yardımcı olmuştur. AirPods’unuzdan en iyi şekilde yararlanmak için daha yararlı ipuçları ve püf noktaları arıyorsanız AirPods Pro 2’nizin kasasının çok gürültülü olduğunu düşünüyorsanız çaldığı sesin yüksekliğini ayarlamanın da bir yolu vardır.

Öneri makaleler: