Google hesabı üzerinden unutulan şifrelere ulaşma adımları nelerdir? Günümüzde kullanmış olduğumuz Google hesaplarımız neredeyse hayatımızı kurtarıyor diyebiliriz.

Günlük kullandığımız telefon bilgisayar, tablet ve benzeri cihazlarımızda kullanmış olduğumuz hesaplarımız istediğimiz verileri kayıt altında tuttuğu için oldukça faydalı.

Bu makalemizde Şifresini unutmuş olduğumuz herhangi bir hesabımızın şifresine bu hesabı kullanarak nasıl ulaşabiliriz bu konuya değineceğiz. Ancak ilk olarak Google hesabı hakkında kısa bir bilgi edinelim.

Google hesabı nedir?

Bu hesabı, Google’ın sunduğu bir hizmettir ve bir kullanıcının Google servislerine erişmek için kullanabileceği bir hesaptır. Bu hesap, Gmail, YouTube, Google Drive, Arama,  Haritalar,  Play Store ve diğer birçok Google hizmetine erişim sağlar.

Google hesabı oluşturmak ücretsizdir ve bir Gmail adresi oluşturarak veya mevcut bir e-posta adresini kullanarak oluşturulabilir. HesaP kişisel bilgileri güvende tutmak için iki faktörlü kimlik doğrulama ve diğer güvenlik önlemleri gibi çeşitli güvenlik özelliklerine sahiptir.

Şimdi hep birlikte asıl konumuz olan bizim için önemli ama şifresini unutmuş olduğumuz sosyal medya veya farklı uygulamalarımızın şifrelerine ulaşmak için bu yöntemi nasıl kullanacağımıza dair adımları inceleyelim.

Google hesabı üzerinden unutulan şifrelere ulaşma

1)İşlem için ilk olarak telefonumuzdan ayarlar menüsüne tıklayalım.

2)Açılan ekranı aşağıya doğru kaydıralım ve menüler içerisinden GOOGLE yazan menüye tıklayalım.

3)Açılan diğer ekrandan ise Google hesabınızı yönetin butonuna tıklayalım.

google hesabini yonet buton
Google Hesabı Üzerinden Unutulan Şifrelere Ulaşma

4)Bizleri karşılayan diğer ekrandan ise gizlilik ve kişiselleştirme seçeneğine dokunun.

gizlilik ve kisisel
Google Unutulan Şifrelere Ulaşma

5)Ardından güvenlik menüsünden şifre yöneticisini seçin açılan sayfada telefonunuzda yüklü olan uygulamalar yer alıyor.

sifre yoneticisi
Gmail Unutulan Şifrelere Ulaşma

6)Bu uygulamalar içerisinden şifresini unuttuğunuz hesabın üzerine dokunun ve sizden kullanıyorsanız güvenlik için telefonunuzun ekran kilidini girmenizi isteyecektir. Bu işlemi tamamlayın.

7)Karşınıza çıkacak diğer ekranda ise bu hesapta kullanılan kullanıcı adı ve parolası yer alçaktır. Parola ****** şeklinde yada …….. şeklinde olacaktır. Pencerenin sağ kısmında yer alan göz simgesine dokunun. Şifreniz karşınızda. Artık sizlerde bu adımları takip ederek unutulan sosyal medya hesabınız yada farklı uygulamalarınızın şifrelerine ulaşabilirsiniz.

Makalemiz umarım sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Google Kalan Depolama Alanım Ne Kadar? konusuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.