Bir Instagram Profilini Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikâyet Etme (Resimli Anlatım)

Son zamanların en popüler ağı Instagram, kısa sürede getirmiş olduğu yeniliklerle kullanıcılarının sosyal medyada vazgeçilmezi haline gelmiş durumda.

Güvenilirliği ile diğer ağları geride bırakan ve kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Instagram, yeniliklerine bir yenisini daha eklemiş bulunmakta. Bir Instagram profilinin taciz veya zorbalık içeren paylaşım yaptığını görürseniz, bu durumu Instagram‘a bildirmeniz yeterli olacaktır.

İşlemlerin nereden ve nasıl yapılacağının bilinmemesi Instagram kullanıcılarını mağdur etmektedir.

Siz değerli Instagram kullanıcıları ve makale okuyucularımız için konunun incelemesini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Yapmanız gereken, aşağıdaki adımları izlemek olacak.

  • İşlemlerimizin ilk adımında boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizleyerek, “help.instagram.com/contact/497253480400030” yazıp Enter’a basıyoruz.

Bir Instagram Profilini Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikâyet Etme 2 Daha sonrasında karşımıza Bir Instagram Profilini Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikâyet Etme” başlığı altında bir sayfa açılacaktır.

  • Açılan sayfaki bilgilendirmelerde belirtilen işlemleri ve adımları takip şikayetinizi bildirebilirsiniz.
  • Instagram’da bulunan ve size veya başkalarına zorbalıkta ya da tacizde bulunan bir Profili şikâyet etmek için bu formu doldurun. Sorunu incelememize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunca çok detay verin.bilgilendirmesine istinaden şikayet formu doldurma adımlarını daha detaylı bir şekilde girmemiz gerekecektir.
  • Şikâyet etmek istediğiniz kullanıcının Instagram kullanıcı adı:kısmına sizi taciz eden paylaşımı yapan kişinin profilindeki kullanıcı adını giriyoruz.
  • Profilin ve neden kötü amaçlı olduğunun açıklaması:kısmına ise şikâyette bulunduğumuz Instagram hesabının kötü amaçlı içeriğiyle alakalı sizi rahatsız eden konunun detaylı açıklamasını giriyoruz.
  • Hangi ülkeden şikâyette bulunuyorsunuz?kısmını Türkiye olarak belirliyoruz.
  • İşlemlerimizi tamamladıktan sonra Instagram‘a şikayetin iletilebilmesi ve ilgili profilin kapatılabilmesi için alt kısımda yer alan Gönder” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Sizi rahatsız eden profil, Instagram yetkilileri tarafından incelemesi yapılarak kısa süre içerisinde kapatılacaktır.

Bir Instagram Profilini Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikâyet Etme 3İyi gezintiler dileriz.