Ana Sayfa Destek Microsoft, Etkin Olmayan Tüm Hesapları Kapatacak

Microsoft, Etkin Olmayan Tüm Hesapları Kapatacak

0

Microsoft, 30 Ağustos’tan itibaren tüm etkin olmayan hesaplarını kapatıyor

Microsoft, hizmet sözleşmelerinde beklenen değişiklikler konusunda kullanıcılarını e-posta yoluyla bilgilendirmeye başladı. 1 Temmuz’da yardım bölümünde yayınlanan şirket, iki yıl oturum açmadığı takdirde bazı hesapları kapatabileceğini belirtti.

MSA’ya dayanarak, kullanıcıların aktif kalması için düzenli olarak Microsoft hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Etkin kalmaması, Microsoft’a MSA’ya (Microsoft Sözleşmesi Yasası) göre hesabı sonlandırma hakkı verir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hizmet sözleşmesi, Microsoft web sitesinin yardım bölümünde bulunur ve 30 Ağustos’tan itibaren geçerli olacaktır. Kullanıcılar ayrıca hizmet sözleşmesinin tamamını okuma seçeneğine de sahiptir.

Kuralın istisnaları nelerdir?

Bazı durumlarda, iki yıllık limit ve aşağıdaki hesap deaktivasyonu dikkate alınmayabilir:

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Microsoft, bir Microsoft ürününü veya hizmetini satın almak, kurtarmak ya da erişmek için kullanılıyorsa hesabı kapatmaz. Hediye kartları, abonelikler veya sertifikalar dahil değildir. Microsoft hesabına bağlı bir Microsoft aboneliği varsa, hesap kapatılmaz.
  • Microsoft Mağazasında uygulamalar veya oyunlar yayınlamak için kullanılıyorsa, hesap aktif kalır.
  • Kullanıcı Microsoft hesabını kullanarak bir Microsoft sertifikası alırsa, hesap etkin kalır
  • Microsoft hesabında bir hesap bakiyesi (kredi kartı veya hediye kartı) olduğu sürece, hesap etkin kalır. Microsoft’un hesap sahibine borçlu olması durumunda da aktif kalacaktır.
  • Aktif bir Microsoft hesabı için ilişkili bir onay verilmişse, Microsoft hesabı aktif olacaktır.
  • Yukarıdaki koşullardan bağımsız olarak, Microsoft, etkin olmayan hesabı kapatmamak veya ilgili yasalara veya düzenlemelere dayanarak ya da Microsoft tarafından belirtildiği şekilde aktif kalmasını sağlamak için tüm haklara sahiptir.

Microsoft, kullanıcıları Microsoft hesap yönetimi web sitesinde Microsoft hesaplarının etkinlik durumunu kontrol etmeye teşvik etmektedir.

Ancak, hesabınızı etkin değil yada kaldıracak durumunu ve 2 yıl uzatmayı garanti edecek seçeneği görmek için oturum açmanız gerekir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA