WhatsApp o kadar çok özelliğe sahiptir ki, bazen faydalı olanlar fark edilmez. Bugün, belki de hiç bilmediğiniz üç harika özellik hakkında bilgi vereceğiz.

 

WhatsApp’ta 3-Gizli Özellik!

1.     Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Gönderin

Normalde Galeri (Gallery) seçeneğini kullanarak fotoğraf göndeririz; ancak bu seçeneği kullanmak, onları (fotoğrafları) daha az yer kaplayacak şekilde sıkıştırabilir. Fotoğrafları en yüksek kalitede göndermek istiyorsanız, onları Belge (Document) yoluyla (seçeneğiyle) gönderin.

WhatsAppta 3 Gizli Özellik 1 1

2.     Sohbetleri Sabitleyin

WhatsApp‘taki sohbetler, en son alınan mesaja göre sıralanır; ancak, istediğiniz sohbeti veya sohbetleri her zaman üst sıralarda görünecek şekilde ayarlama yolu (yöntemi) vardır.

İstediğiniz bir sohbeti sabitlemek için, WhatsApp ana ekranına (penceresine) gidin ve sabitlemek istediğiniz sohbette parmağınızı basılı tutun. Ardından, bu sohbeti sabitlemek için, uygulama ekranının üst kısmında raptiye (pin) simgesine dokunun. Sabitlediğiniz bir sohbeti, sabitlenen sohbetlerden çıkarmak mı istiyorsunuz? Yukarıdaki işlemi tekrarlayın. Bir seferde en fazla üç sohbeti sabitleyebilirsiniz.

WhatsAppta 3 Gizli Özellik 2 1

3.     Beğendiğiniz Mesajları Favori Olarak İşaretleyin

Sıklıkla arkadaşlarımız bize, komik şeyler veya faydalı bilgiler içeren, sürekli görmek istediğimiz mesajlar gönderir. Onları ayrı bir not defterine kaydedebilir veya daha iyisi, onları favori mesajlarınız olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, ilk önce favori olarak işaretlemek ve vurgulamak istediğiniz mesaja ve ardından uygulama penceresinin üst kısmındaki yıldız simgesine dokunun. Favori mesajlar, sohbet grubunun genel bilgileri altındaki ilgili sohbete kaydedilir. Özel Mesajlar (Featured Messages) için arama yaptığınız, favori mesajları bu kısımda bulabilirsiniz.

 

Umarız bu ipuçlarından en az biri, WhatsApp’ı nasıl kullanacağınızı değiştirmiştir.

WhatsApp‘ın gittikçe artan popülaritesi ile, hakkında konuşacağımız daha birçok harika gizli özelliğin olacağını umuyoruz.WhatsAppta 3 Gizli Özellik 3 1