Oppo, Reno serisi kullanıcıları için Z modelini tanıttı. Sizler için Oppo Reno Z Özellikleri ‘ni inceledik.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan Oppo, Reno serisine Z modelini ekledi. Görünüşe göre oldukça etkileyici bir karar verdi.

Oppo Reno Z Özellikleri

Reno Z, kullanıcılara 6.4 inç su damlası ekranla ‘Merhaba’ diyor. Çift kamera modasına 48MP ve 5MP ile devam eden firma, kamera alanına oldukça özen göstermiş. Ana sensör olarak 48 MP  ½ Sony IMX586, F1.7 diyafram ve 6P lens tercih etti. Ayrıca Reno Z, derinlik sensörü olarak 5MP’i yeterli gördü. Tabi bahsedilen özellikler kullanıcılara gece – gündüz ayırt etmeksizin profesyonel çekim imkânı sağlıyor.

Reno Z donanım ve yazılım gücünü birleştirdi. Ultra gece mod ve kompozit çoklu HDR teknolojilerini de barındırıyor. Böylece çok net ve parlak bir görüntü deneyimi sunuyor. Yüzleri ve arka planları ayrı olarak işlemesi de gerçekçi ve yüksek kalitede görüntü olanağı sağlıyor.

Selfie modasına da yüksek özelliklerle ayak uyduran cihazın ön kamerası 32MP ve f2.0 diyafram özelliği ile geniş selfie çekimlerine olanak sağlıyor.

Oppo Reno Z Özellikleri!

Hem güçlü hem şık olma parolasıyla yola çıkılan modelde %92 ekran/gövde oranı Full HD AMOLED su damlası ekranla birleşiyor. Kusursuz bir form sağlayan tasarım, aydınlatma olarak da sınıfı geçiyor.

 

Ayrıca arka kameraları panel altına yerleştirerek çıkıntısız bir arka yüz sunuyor.  Görünüşün yanında güçlü özellikleri de içerisinde barındırıyor.

8çekirdekli Mediatek Helio p90 12nm işlemci, 4GB RAM ve 128GB genişleme oranına sahip UFS 2.1 flash depolama alanı ve 4.035 mAH batarya ile kullanıcılarını üzmeyecek bir performans sergiliyor.

Yepyeni bir şarj algoritması kullanan modelde, artık telefonumuzu şarj ederken kullanmak, yüksek ısılara sebep olmuyor.

Yazılım kanadında oldukça iddialı ColorOS tercih eden Reno Z, kullanıcılarına UI optimizasyon ve çerçevesiz tasarım dili deneyimi sunarak, gereksiz bölümlemeleri de ortadan kaldırmış.

Oppo Reno Z Özellikleri 3

Retail marketlerde 2-renk alternatifi mevcut: Karbon Siyahı ve Kuzey Işıkları. Fiyat performans olarak otoritelerden olumlu puan alan Oppo Reno Z sizleri bekliyor!