Ana Sayfa Oyun Dünyanın İlk Oyun Tarayıcısı: Opera GX!

Dünyanın İlk Oyun Tarayıcısı: Opera GX!

0

Opera, sayfa yüklemelerini hızlandıran bir turbo mod ve gizliğinizi, internet erişiminizi korumak için kullanabileceğini ücretsiz entegre VPN özelliği ile her zaman harika bir tarayıcı oldu. Opera’nın harika özelliklerini içeren liste, buna benzer birçok harika ve kullanışlı özellik ile uzayıp devam ediyor. Yaptığı işler şüphesiz harika, ancak dünyanın ilk oyun tarayıcısı olan Opera GX ile –deyim yerindeyse– şapkadan tavşan çıkardı.

Kullanıcı özelleştirmesi (kişiselleştirmesi) göz önünde bulundurularak ve ön planda tutularak geliştirilen Opera tarayıcısı gibi, Opera GX tarayıcısı da titiz bir oyuncu için tasarlanmıştır. Opera tarayıcısı geliştiricilerinden Krystian Kolondra, Opera GX, oyunları seven ve kurulumlarını yapmak için çok zaman harcayan kullanıcılar için tasarlandı.” dedi ve ekledi Onlara, güzel bilgisayarları ile mükemmel bir şekilde uyumlu olacak bir tarayıcı vermek istiyoruz.Hemen her bilgisayar oyuncusu, gösterişli grafikler, pürüzsüz FPS ve cömert RAM özellikli bir donanım çalıştırmaktan gurur duyar. Hatta fanatik bilgisayar oyuncuları, “Matrix”’te gibi hissettiren çoklu GPU entegrasyonunu, su ile çalışan soğutmayı veya ışıklı (parlak) klavyeleri bile seçebilir. Donanımınızı geliştirmek elbette gerekli ve önemli ancak Opera GX, bir oyun tarayıcısı üzerinden yeni özelleştirme seviyeleri sunuyorsa, bu gerçekten heyecan verici. Kolondra, “Bu tarayıcının büyük bir yankı yapacağına ve oyun dünyasıyla rezonansa gireceğine dair güçlü bir hisim var” dedi. Tarayıcının sunmayı vadettiği ve hedeflediği özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oyun Deneyiminizi Kontrol Etme

Opera GX ürün direktörü Maciej Kocembra, Başlangıç seslerinden tarayıcının hızlı arama görünümüne kadar, Opera GX, herhangi bir oyun kurulumunu ve ayalarını çok rahat ve kolay bir şekilde yapabilmek için tasarlandı dedi. Opera GX, koyu kırmızı çizgileri, zarif arayüzü ve koyu gölgeleri ile görsel olarak çok etkileyicidir. Tarayıcının rengi beklediğiniz gibi, renk paleti ile önerilen 10 farklı renge değiştirilebilir (ve genişletilmiş renk seçiciden 16 milyon başka renk olasılığını daha kullanabilirsiniz). Opera GX, sadece güzel görünmekten çok daha fazlası (estetiği sevdiğimizi itiraf etmeliyiz)! Opera GX ayrıca, oyunun en yoğun ve hızlı aktığı anlarda bile her türlü FPS düşme ve gecikme riskine karşı, konforlu ve rahat bir kullanım sunmayı amaçlamaktadır.

Bilgisayarınızdan bir oyun çalıştırmak çok fazla çaba (efor) gerektirebilir. Özellikle de hem oynuyor hem de oynadığınız oyunu, oyun yayınlama platformlarında yayınlıyorsanızdiyor Kocembra. Opera GX’ten önce, oyuncular oyun deneyimini yavaşlatmamak için tarayıcılarını sık sık kapattılar.Hafızayı (RAM) çok tüketen tarayıcılar (Chrome gibi), bilinirlikleri şişirilmiş ve yüksek hızlarda çalışması için çok fazla güç harcanan tarayıcılardır. “İnsanların Web’de (internette) yaptıklarından ödün vermeden, oyunlarının daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için GX Control özelliğini kullandık.” diyor Kocembra. GX Control paneli, kullanıcıların bilgisayarlarının CPU veya RAM‘lerinin ne kadarını tarayıcılarına veya oyunlarına ayırmak istediklerini seçmelerini sağlayan bir ana kontrol merkezidir. Bilgisayarınızın kaynaklarının (RAM, CPU) yüzde kaçını kullanmak istediğinize karar vermek için açabileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir kontrol panelidir. Bir strateji rehberini açık tutarken oynamaya mı çalışıyorsunuz? GX Control panelini açın. Akış (oyun yayınlama) kalitenizi iyileştirmeye mi çalışıyorsunuz? Yine GX Control panelini açın! Opera GX, belirlediğiniz sınırlamalar dahilinde kalmayı ayarlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sorunsuz ve Kesintisiz (Oyun) Yayın Akışı (Streaming)

Twitch oyun yayın platformu, artık gelecekte beklenen bir platform değil; özellikle şimdiki genç oyuncular için. Oyun yayınlama (steaming), kazançlı bir iştir; bu da Opera GX‘i artan sayıdaki profesyonel (oyun) yayıncılar(ı) için tercih edilen bir araç haline getirebilir. Twitch, Opera GX‘e entegre edilmiştir ve kullanıcılar, tarayıcı kenar çubuğundan Twitch hesaplarına giriş yapabilirler. Ayrıca, takip ettiğiniz bir (oyun) yayıncı(sı) canlı yayın yaptığında sizi bilgilendirir. Sekmeleri gerçek zamanlı tutmanıza izin verir ve Discord, YouTube ve Reddit gibi gerekli sitelere ait kısayollarla gelir.

Oyuncular ve Oyuncu Olmayanlar İçin!

65 milyondan fazla Opera kullanıcısı var ve hepsi oyuncu değil. Daha önce söylediğimiz gibi, Opera‘ya sadece Fortnite oynamaktan çok daha fazla yönelim var. Bu nedenle, Opera GX, kolay erişim için kenar çubuğundaki WhatsApp, Facebook ve Telegram ile entegrasyon gibi, tarayıcıyı ön plana çıkaran tüm özellikleri ana sayfada (pencerede) içeriyor. Oyundayken internette gezinmeye devam etmek ve ince ayar yapmak istediğinde, Opera GX’te her zamankinden daha kullanışlı olacak olan popüler Video Pop Out işlevi de Opera hayranlarını (kullanıcılarını) mutlu edecek. Ayrıca, internette gezintinizin güvenli olması, takip edilmemesi ve hızlı olması için güçlü yerleşik reklam engelleyici ve VPN özelliklerine de sahip edeceksiniz.

1,2 milyar bilgisayar oyuncusu var ve sahip olduğu harika özellikleri ile Opera GX, deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol ve rahatlık isteyen herkes için umut verici bir seçim.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA