Ana Sayfa Destek Instagram Hesabınızın Kapatılmasına Sebep Olabilecek Şeyler

Instagram Hesabınızın Kapatılmasına Sebep Olabilecek Şeyler

0

Günümüz dünyasında günlük hayatımızdaki payını her geçen gün biraz daha arttıran sosyal medya uygulaması Instagram‘da bazı durumlar hesabımızın kapatılmasına sebep olabiliyor. Günlük yaşantımızda bu denli bir pay sahibi olmuşken, profilimizin istemsiz şekilde kapatılması oldukça can sıkıcı bir durum. Instagram profilinizin kapatılmasına sebep olabilecek arasında Instagram kullanım kuralı ihlalleri sıkça karşılaşılan bir seçenek. Oldukça geniş bir kapsama sahip olan Instagram kullanım kuralları aslında bir kaç kült başlık altında gruplandırılarak daha basite indirgenebilir. Bizler de bu mana da Instagram profilinizi, umulmadık bir kapanma öyküsüne mazur kalmaması için dikkat etmeniz gereken bir kaç adımı sizler için derledik.

 

1-Arkadaşlık isteği gönderirken dikkatli davranın.

Instagram profilinizi yeni oluşturmuş olsanız bile, 1 tam gün içerisinde gönderdiğiniz arkadaşlık isteği sayısı konusunda dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü bu şekilde yapılabilecek toplu bir istek gönderim hareketi Instagram tarafından spam girişimi olarak algılanabiliyor.

2-DM Konuşmalarınızda Dikkatli Davranın

Instagram üzerinden gerçekleştirdiğiniz sohbetlerinizde, ister kişi listesi dahilinde ister kişi listesi dışında olsun, sohbet içeriği konusunda dikkatli davranmalısınız. Karşı taraf tarafından Instagram‘a şikayet konusu olabilecek bir içerik gönderdiğinizde ve bu durum tekrar ettiğinde bu durum hesabınızın kapatılmasına sebep olabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3-Telif İçerikli Paylaşımlar

Instagram ekosisteminde yüksek takipçi sayısına sahip olmasına rağmen kapatılan bir çok hesabın hazin öyküsünde bu durum ile karşılaşılmaktadır. Instagram üzerinden bireysel kullanım durumlarında sorun yaratmayacak olan bu durum, ticari gelir elde eden hesapların sonu olabiliyor. Bundan dolayı özgün olmayan gönderiler paylaşırken iki kere düşünülmeli.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4-Yüksek Takipçili ve Ünlü Kişiler ile Olan İletişiminize Dikkat Edin

Instagram üzerinde yüksek takipçi sayısına sahip ve ünlü olan kişilerin gönderilerine yaptığınız yorumlar ve doğrudan mesajlar ile geçtiğiniz iletişimde rahatsız edici bir tavır sergilememeniz gerekiyor. Bu kişiler tarafından haklı olarak şikayet edildiğinizde, hesabınız kapatılma riski ile karşı karışıya kalabilir.

5-Paylaşımlarınız ‘Pornografi’ İçermemeli

Instagram profilinizde yer alacak gönderilerinizin türü tamamen sizin kontrolünüzde ancak yine de bunun belirli kurallar dahilinde olması gerekiyor. Son dönemde bu konudaki sınırlar biraz daha esnetilse de yine bazı kırmızı çizgiler hala mevcut. Bu çizgilerin açılması durumunda takipçi sayınız fark etmeksizin öncelikle bir uyarı, devamında tekerrürü halinde ise profil kapatılmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA