LG nin merakla beklenen yeni amiral gemisi LG G5 nihayet ortaya çıktı. Tasarım olarak önceki G serilerinden farklı olan telefonun kasası metal bir malzemeden oluşuyor. Ayrıca LG G5 ile birlikte LG G serilerinde ilk kez parmak izi okuyucusu sensör kullanıldığını görüyoruz. Güçlü spefikasyonlarının yanı sıra eklenebilir aksesuarlarıyla da dikkat çeken LG G5 i sizler için inceledik.

2560×1440 çözünürlüğe sahip 5.3 inç Quantum IPS ekran bulunan telefonun işlemci yonga seti 64 bit mimarisine sahip Snap Dragon 820 ve Adreno 530 grafik işlemcisinden oluşuyor. 4GB RAM bulunan telefonun dahili depolama birimi ise 32GB. Ayrıca bu hafıza mikro sd kart yardımıyla 200GB a kadar artırılabiliyor.

lg1

LG G5 de çift arka kamera bulunuyor. 30 fps de 4K video kaydı yapabilen 16MP lik arka kameraya 8MP çözünürlüklü derinlik ve HDR özelliği kazandıran ikinci kamera eşlik ediyor. Ayrıca üründe Full HD video kaydı yapabilen 8MP çözünürlüğe sahip bir adet ön kamera yer alıyor. Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı bir adet led flaş ile desteklenen arka kameranın hemen altında ise G serilerinde ilk kez kullanılan parmak izi okuyucu sensör yer alıyor.

lg2

Tamamen metal kasaya sahip olan telefon daha önceki metal kasalı telefonlarda olmayan batarya sökülebilme özelliğine de sahip. Ürünün alt kısmında batarya modülünü sökerek telefonun bataryasını çıkarabiliyorsunuz. Ürünün batarya kapasitesi ise 28000MAH.

lg3

Kutusundan Android Marshmallow 6.0 işletim sistemiyle çıkan LG G5 in dikkat çeken özelliklerinden biri de hiç şüphesiz telefonun alt kısmına eklenen modül. İçerisinde 1200 MAH batarya bulunan bu modül LG G5 e Hi-Fi amfi özelliği kazandırıyor. 32 bit desteğini sağlamasının yanısıra modül üzerinde kamerada kullanılmak üzere denklanşör, odaklanma ve zoom tuşları yer alıyor.

lg4

USB Type-C bağlantı desteği bulunan ve 802.11 ac wireless teknolojisini destekleyen LG G5 in gümüş,titan,altın ve pembe renk olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunuyor. Ürünün piyasaya çıkış fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN