Akıllı telefon piyasasına yeni adım atan TCL firması uygun fiyatlı android telefonlarını Nisan ayının başında tanıttı. Türkiye’de şuanda satışta olan bu telefonların incelemesini yazımızda bulabilirsiniz.

17971

Normal orta segment bir kutuda gelen TCL 10L’nin Türkiye’de Bilkom tarafından dağıtılıyor ve garantisi bu firma tarafından sağlanıyor. Kutunun kapağını kaldırdığımızda öncelikle üstünde SIM kart iğnesinin, içindeyse şeffaf bir kılıf karşımıza çıkıyor. Şarj adaptörü ve USB-A – USB-C kablo da diğer kutu içerikleri arasında yer alıyor. Maalesef içerisinde herhangi bir kulaklık çıkmıyor. Fakat 3.5 mm jak girişi ile kendinize ait bir kulaklığı kullanabilirsiniz.

TCL 10L tasarım olarak geçen yıl tanıtılan TCL Plex modeline oldukça benziyor. Her iki telefonda da 6.53 inç IPS LCD ekran var ve sol üst köşede selfie kamera deliği mevcut. 10L’nin ekranı da Full HD+ çözünürlüğe sahip ve TCL’in NXTVISION adını verdiği görüntü teknolojisini barındırıyor. Ayrıca SDR görüntüleri HDR’ye dönüştürme de NXTVISION’ın sundukları arasında yer alıyor.

740x479 tcl 10lnin ozellikleri ve turkiye fiyati nedir 1588603521096

Arkada 4 adet kamera konumlandırılmış durumda. Bu kameraların en önemlisi  48 megapiksellik ana kamera. 48MP’lik yüksek çözünürlüklü kamera, portre efekti için derinlik kamerası, makro kamera ve süper geniş açılı kamera olmak üzere 4 arka kamera ve 16MP selfie kamerası bulunmakta. Kameralar yapay zeka teknolojisi üzerinden güç alarak arka fonu tanıyor ve en iyi fotoğrafı çekebiliyor. TCL 10L’deki Stop Motion video özelliği sayesinde düzenleme gerektirmeden eğlenceli ve yaratıcı videolar oluşturmak da mümkün.4 kamera yatay eksende sıralanmakta ve hemen alt kısmında parmak izi okuyucusu bulunmakta. İçerisindeki işlemci Snapdragon 665 de günlük işleri rahatlıkla yerine getirebileceğiniz bir işlemci olarak görünüyor.6 GB RAM kapasitesi de performansına katkıda bulunacaktır. Bu telefonun ayrıca pil kapasitesi ise 400 mAh.

bkg

Arktik Beyazı ve Marianne Mavisi 2 çeşit renk seçeneklerine sahip TCL 10L şuan Türkiye’de satış fiyatı ise 2 bin 999 TL olarak belirlenmiş.