Günümüzde çoğu insan Google Haritalar veya Apple Haritalar kullanıyor ancak bunlar dışında Navigasyon seçeneklerinin ne olduğu da bir gerçek.

Bu listede sizlere en iyilerini listeleyeceği Navigasyon uygulamasını denildiğinde, genellikle Google Haritalar aklımıza gelir. 

Kullanım oranı oldukça yüksek bir uygulama olan Google haritalar ayrıca sık güncellemeler alıyor. Google, özellikle son dönemde bu alanında gerçekten lider. Ancak, Google Haritalar kullanamıyorsanız size birçok farklı alternatif var. 

Piyasadaki bir çok uygulama aynı prensiple hareket ediyor. Yol tariflerini kodladığınızda, onları hedefinize kadar takip eder ve adrese ulaşırsınız.

Alternatif navigasyon uygulamalarında bazı farklılıklar da yer almakta. Günümüz dünyasının ulaşım alanında en çok kullanılan araçlarından biri olan ulaşım aplikasyonlarını sizler için araştırdık. Bu listede, Android için en iyi GPS uygulamalarını ve navigasyon uygulamaları alternatiflerini inceleyeceğiz.

Yandex Navigasyon

Google Maps ve Apple Haritalar ile birlikte piyasanın bir diğer popüler uygulamasıdır. Türkçe dil desteği sayesinde ülkemizde oldukça yaygın kullanım oranına sahiptir. Yerel güncellemeler oldukça etkilidir. Akıcı trafikte akılcı asistan desteği sağlar. EDS ve hız limiti uygulamalarına da duyarlı olan Yandex Navigasyon ücretsiz şekilde Play Store üzerinden temin edilebilir.

Navigasyon

Waze-GPS Haritalar&Trafik

Dünyanın en büyük toplum temelli trafik ve navigasyon uygulamasıdır. Zamandan, yakıttan tasarruf etmek için gerçek zamanlı trafik ve yol bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Aktif kullanıcı deneyimi sağlayan Waze, trafik, polis kontrolü ve kaza bilgilerini anlık olarak ekrana döküyor. Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilen uygulama en çok tahmini varış süresi konusunda iddialı.

waze gps

Google Haritalar

Android habitatının en popüler navigasyon uygulamasıdır. Yaklaşık 220 ülkede yüzmilyonlarca kullanıcıya sahiptir. Çevrimiçi kullanımda bir çok özel opsiyon tanıyan Google Haritalar, aynı zamanda çevrimdışı kullanım imkanı da sunabiliyor. Türkçe sesli asistan desteğinin en optimum seviyede yer aldığı Google Haritalar, anlık güncelleştirmeler alabiliyor. Yol bilgi güncelleme sistemi sayesinde sürücülere en iyi tahmini varış süreleri sunabiliyor. Google Haritalar zaman ve yakıt tasarrufu açısından neredeyse rakipsiz diyebiliriz. Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilen uygulama yaya, toplu taşıma aracı ve bisiklet optimizasyonlarına da sahip.

gogleharita01 w1140 h810 op

İlişkili Bağlantı: İnternetsiz Navigasyon Uygulaması Nasıl Kullanılır?