Ana Sayfa Sosyal Medya Youtube Ödemelerle İlgili Sorunları Giderme

Youtube Ödemelerle İlgili Sorunları Giderme

0

Youtube Ödemelerle İlgili Sorunları Giderme

Youtube ödeme sorunlarını giderme yöntemleri nelerdir.

Satın alma işlemi yapılırken ödeme reddedilme veya gerçekleşmiyor hatası alınır ise soruna uygun olan durumları aşağıdan kontrol edebilirsiniz. Reddedilen aylık ödemenizle ilgili yapılması gereken adımlar hakkında sizi bilgilendirmekteyiz.

YouTube Premium veya YouTube Music Premium için aylık üyelik ödemeniz reddedilirse size e-posta yoluyla bildirim gelmektedir. Böylece gerekli işlemleri yapıp üyeliğinizi yenileyebilirsiniz.

E-posta size ulaştıktan sonra

  • Sorunu 3 gün içinde düzeltmeniz gerekir; aksi halde Premium avantajlarına erişiminizi kaybedersiniz. Bu 3 günlük süre içinde aylık ödemenizi işleme almak için belirli aralıklarla tekrar deneme yaparız.
  • 3 günün ardından ödemenizi alamamışsak aboneliğiniz 30 gün süreyle “Duraklatıldı” durumuna geçer. Aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece, bu 30 günlük süreçte üyelik erişiminizi yeniden sunmak için ödeme almayı belirli aralıklarla deneriz.

Bu süre içinde ödeme bilgilerinizi güncellemeniz hâlinde, ödeme yönteminiz üzerinden ücret almayı bir sonraki deneyişimizde üyeliğiniz otomatik olarak yenilenir. Sistemin ödeme almayı tekrar denemesini beklemek istemezseniz aboneliğinizi iptal edebilir ve hemen erişim elde etmek için tekrar kaydolabilirsiniz.

Kredi veya Banka kartı ile yapılan işlemlerde alınan hatalar nelerdir?           

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • “Kart Reddedildi”
  • “Bu kart bilgilerini düzeltin veya farklı bir kart deneyin”
  • “Kartın Geçerlilik Süresi Dolmuş”
  • “Lütfen kart bilgilerinizi doğrulayın ve tekrar deneyin

Kart bilgileri güncel mi?

Ödeme işlemlerinin başarısız olma nedeni genellikle süresi dolmuş kredi veya yanlış fatura adresidir.Google Pay üzerinden kaydedilen kartlarınızı son kullanma tarihi ile görüntüleyebilir. Listedeki ödeme yöntemini düzenle yapılarak fatura adresini eşleşmesini kontrol edebilirsiniz.

Geçerlilik süresi dolmuş kartlarda Yeni Ödeme Yöntemi ekleyerek satın alma işlemini tekrar yapabilmektesiniz.

İstenilen tüm bilgileri gönderme

Google’a ek bilgi göndermenizi isteyen bir hata mesajıyla karşılaşırsanız lütfen bu bilgileri göndermeyle ilgili talimatları uygulayın. Örneğin, Google Hesabınızı kullanarak satın alma işlemi yapabilmek için Google Pay’de kimlik doğrulama gerekebilir. Hesap sorunlarını düzeltmeyle ilgili uyarılar ve istekler için Google Pay ‘i de kontrol edebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Satın alma işlemi için yeterli bakiye kontrolü yapılması gerekir

İşlemler bazen yetersiz bakiye nedeniyle reddedilir. Satın alma işlemi kadar yeterli bakiye kontrolünü hesap bilgileriniz kontrol etmeniz gerekir.

Bankanız veya kartı veren kuruluş kontrol edilmesi

Kartınızla ilgili, ödemenizin reddedilmesine neden olan belirli kısıtlamalar olabilir. Bankayla veya kartınızı veren şirketle iletişime geçerek işlemle ilgili soru sorabilir ve işlemin reddedilme nedenini bilip bilmediklerini öğrenebilirsiniz.

ABD dışında yaşıyorsanız kartınızın ve bankanızın yurt dışı işlemlerini desteklediğinden de emin olmanız gerekir. Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, kartınızın online işlemlerde kullanılmasına onay vermek için bankanızla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Farklı bir yöntem ile ödeme yapmayı deneyin

Yapılan işlemdeki ilk yöntem olumsuz olarak sonuçlandı ise farklı bir yöntem denemelisiniz. Satın alma ekranına dönerek farklı bir ödeme yöntemi ekleyin veya seçin.

YouTube’da satın alma işlemi gerçekleştirirken devre dışı bırakılmış bir ödeme yöntemi görürseniz bu ödeme yöntemi, söz konusu satın alma işlemi için geçerli değildir. Satın alma işleminizi tamamlamak için farklı bir ödeme yöntemi kullanın.

Mobil sağlayıcı faturalandırılması

Operatör faturalandırması üzerinden satın alma işlemleriyle ilgili sorun yaşıyorsanız önce şunları kontrol etmenizi öneririz:

  • YouTube’da operatör faturalandırmasını ilk kez kullanıyorsanız operatörünüzün ağına bağlı olup olmadığınızı.
  • Mobil tarayıcı veya masaüstü sürümü yerine YouTube uygulamasını kullanıp kullanmadığınızı.

Ek olarak, cihazınızı kapatıp birkaç saniye bekledikten sonra tekrar açmanızı öneririz. Cihazınızı açtıktan sonra satın alma işlemini tekrar deneyin.

Diğer ödeme yöntemleri

Bazı ödeme yöntemleri deneme yapılırken

 “Hesabınızla ilgili bir sorundan dolayı ödemeniz reddedildi.” Hatası alabilirsiniz.

Genellikle bu hatayı alma nedenleri nelerdir?

Ödeme profilinde şüpheli işlem tespit edilmesi

Hesabınızı sahtekarlığa karşı korumak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulması

AB yasalarına uygunluk için biraz daha bilgiye ihtiyacımız olabilir (yalnızca Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan müşteriler için)

İşlemler sonrasında tekrar ödeme yapılarak deneme yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA