Gmail’deki BIMI standardı desteğinden Sohbet’teki yeni güvenlik özelliklerine kadar her şey bu Google Workspace güncellemesine dahil edilmiştir.

Gmail’deki Yenilikler

İlk olarak Google, Mesaj Tanımlama için Marka Göstergeleri (BIMI) standardını Gmail’e getirdiğini duyurdu. Esasen bu, işletmelerin kurumsal logolarının sahipliğini doğrulamasına ve Gmail arayüzündeki mevcut avatar yuvalarında görüntülenmesine olanak tanır.

Google Meet’teki Yeni Özellikler

Ayrıca Google Workspace, Meet için yeni kontroller de geliyor. En son güncelleme, toplantı sahiplerine kimlerin katılabileceği konusunda daha fazla denetim vermekle ilgilidir. Örneğin, bir kişiyi toplantıdan atarsanız, kapıyı çalarak aynı konferans görüşmesine tekrar girmeyi deneyemez. Bunun yerine, ev sahibinin onları tekrar davet etmesi gerekecektir.

Google ayrıca, bir kullanıcının bir toplantıya erişiminin reddedilme sayısına bir sınır da getiriyor. Belirli sayıda denemeden sonra, kullanıcının daha fazla katılma isteği göndermesine izin verilmeyecektir.

Meet’e bağlı kalarak Google, insanların toplantıya hangi yollarla katılabileceğini belirleyen güvenlik kilitleri de ekliyor. Bazı kilitler, tüm anonim kullanıcıların bir toplantıya katılma girişimlerini engeller.

Google Sohbet Çok Daha Güvenli Oluyor

Google ayrıca Gmail’de kullandığı kimlik avı korumalarının aynısını Sohbet’e de ekliyor. Bu, Google Sohbet aracılığıyla gönderilen bağlantıların gerçek zamanlı olarak güvenli olduklarından emin olmak için bir çek alacağı anlamına gelir.

Sohbet’e gelen bir diğer yeni özellik, kötü amaçlı etkinlikten şüpheleniyorsanız Sohbet Odalarını bildirme ve engelleme yeteneğidir. Son olarak Google, tüm G Suite hizmetleri hattında kötüye kullanım amaçlı içeriği otomatik olarak algılama ve sınırlama özelliğini de ekliyor.

Google Workspace Yönetici Güvenlik Güncellemeleri

Google Google Workspace 1

Google ayrıca, G Suite Yöneticilerinin işleri kilitlemek için kullanabileceği her türlü güncellemeyi ekliyor.

Öncelikle Google, G Suite yönetici konsolundaki cihazlar sayfasını yeniden tasarladı. Ek olarak, Apple İşletme Yönetimi ile bir entegrasyon başlatıyor. Daha fazla çalışanı uzaktan çalıştırmaya zorlandıklarından şirketlerin güvenliklerini iyileştirmelerine yardımcı olacak tonlarca başka güncellemeler var.

Google Workspace (Online) Sözleşmesinde tüm detaylara ulaşabilirsiniz.