Ana Sayfa Haberler Vivaldi Portable Kurulum Nasıl Yapılır?

Vivaldi Portable Kurulum Nasıl Yapılır?

0

Vivaldi, tarayıcı segmentinde her ne kadar yeni olsa da hem geliştirici ekibi ve buna bağlı olarak geliştirilme felsefesi olarak o kadar yeni gözükmüyor. Uygulama Eski Opera’nın CEO’su ve ekibi tarafından geliştiriliyor. Aslına bakılırsa Eski Opera’nın kaldığı yerden devam ediyorlar ve popüler web tarayıcıları Chrome, Firefox, Yandex ile rekabetlerini sürdürüyorlar.

Linux, Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde rahatlıkla çalışan tarayıcının ayrı olarak sunulan portable yani taşınılabilir sürümü bulunmamaktadır. Fakat bu durum Vivaldi‘yi portable olarak kullanamayacağımız anlamına gelmiyor. Vivaldi tarayıcısının, sisteminizde yer işgal etmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek portable yani taşınabilir olarak sisteminize veya USB belleğinize kurabilirsiniz. İşlemler aşağıdaki gibidir:

viv1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Uygulamanın kurulum ekranında Advanced seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

viv2

Özelleştir dedikten sonra açılan ekranda Browse diyerek uygulamanın nereye kurulmasını istiyorsanız seçip Yükle seçeneğine basıyorsunuz ve kurulum tamamlanıyor. İşlemlerin hepsi bu kadar. Vivaldi, seçmiş olduğunuz klasöre kurulmuştur. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Vivaldi’yi çalıştırmak için uygulamanın olduğu klasöre gitmek ve başlatmak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA