Ana Sayfa Haberler Apple’ın Yeni İşletim Sistemi MacOS Sierra’yı Hangi Modeller Alabilecek

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi MacOS Sierra’yı Hangi Modeller Alabilecek

0

Apple‘ın, WWDC 2016 fuarında tanıttığı yeni işletim sistemi MacOS Sierra hakkında ipuçları gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi akıllı saatleri iWatch‘larda kullanılan işletim sistemine WatchOS; iPhone ve iPad‘lerde kullanılan işletim sistemine iOS adını veren ABD‘li teknoloji devi Apple, iMac ve Macbook‘larda kullanılan işletim sistemine bundan önceki yıllarda OS X ismini veriyordu.

Ancak bu yıl diğer cihazlarında olduğu gibi iMac ve Macbook‘larda kullanılan işletim sistemini iMac ve Macbook‘larla özdeşleşecek MacOS Sierra ismini veren Apple‘ın, bu işletim sistemini almasını sağlayacağı cihazların listesini sizler için derledik.

MacOS Sierra 2

Apple‘ın, WWDC 2016‘da açılış konuşmasında verdiği ön bilgiye göre MacOS Sierra işletim sistemini 2009 yılının sonunda ve bu yıldan sonra piyasaya çıkmış olan tüm iMac ve Macbook modelleri alabilecek. Bu haber bir çok Macbook kullanıcısını 67 yıl önce alınmış olan bilgisayarlara yepyeni MacOS işletim sistemi kurulabilecek olmasından dolayı sevindirirken, iMac‘ini veya Macbook‘unu 2010 yılından önce satın alanları ise üzdü. Apple, 2009‘un sonunda ve daha sonrasında üretilen iMac ve Macbook‘lar için MacOS Sierra‘nın verileceğini açıklasa da 2009 yılının sonunda üretilen bir iMac veya Macbook, zincir mağazalarda ve piyasadaki yerini 2010‘un başlarında ve ortalarına doğru almıştı. Bu manada Apple‘ın 2009 sonu ve sonrası açıklamasını 2010 yılından sonra satın alınan iMac ve Macbook‘lar olarak değerlendirmemiz gerekir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MacOS Sierra‘dan bir önceki işletim sistemi OS X El Capitan ise halihazırda kullanılan en güncel iMac ve Macbook işletim sistemi sürümü diyebiliriz.

OS X El Capitan‘ı alabilen iMac ve Macbook modelleri ise;

 MacOS Sierra 1

11858 teknik destek
11858 teknik destek

*2007 Sonrası Tüm iMac Modelleri

*2007 Ortasından Sonra Çıkan Tüm Macbook Pro Modelleri

*2008 Sonrası Tüm Mac Pro Modelleri

*2008 Sonunda ve Sonrasında Çıkan Tüm Macbook Air Modelleri

*2008 Sonunda ve 2009 Başında Çıkan Tüm Alüminyum Kasalı Macbook Modelleri

*2009 Başı ve Sonrasında Çıkan Tüm Xserve Modelleri

*2009 Sonu ve Sonrasında Çıkan Tüm Mac Mini Modelleri

Şeklinde sıralanabilir. Ancak bu listedeki bir çok model için güncel işletim sistemi olarak OS X El Capitan son versiyon olacak gibi gözüküyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA