Adından da anlaşılacağı gibi, Google Meet için özel olarak tasarlanan Meet Enhancement Suite, Google‘ın görüntülü arama aracına çeşitli ekstra araçlar ve özellikler eklemek için bir Chrome tarayıcı uzantısı olarak çalışır. Bu eklenti Google Meet’e bas-konuş işlevselliği ekler; örneğin  bas-konuş özelliğinden yararlanmak için Shift tuşuna basmanız yeterlidir. Bu eklenti, yapılan bir aramadaki tüm katılımcıları hızlı bir şekilde sessize almanıza olanak tanırİ mikrofonunuzun ve kameranızın açık olup olmadığına göre kendi varsayılanlarınızı değiştirmenize olanak sağlar.

download 3

Buradaki birkaç düzine geliştirme ve geliştirmenin çoğu küçük (minör) güncellemedir, ancak hepsi kullanışlıdır. Diğer seçenekler, heyecan verici başka bir görüntülü toplantının sıcaklığına doğrudan girmek için katılma ekranını atlamanıza, denetim çubuğunu ekranın altına sabitlemenize ve bir toplantıdan hızlı bir şekilde ayrılmak için bir klavye kısayolu ayarlamanıza olanak tanır. Bu bir nevi görüşme ekranında kullanılan tuşlara makro atamak gibidir. Bilmeyenler için makro atamak, kısaca her defasında ekranı kapatmak için sağ üstteki ”x” işaretine tıklamak yerine “alt+f4”  tuşlarına basmak olarak özetlenebilir.

 

unnamed

Bir diğer özellik ise, daha temiz bir görünüm için diğer katılımcıların adlarını gizleyebilir, video görüşmelerinde altyazıları otomatik olarak etkinleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Her şey temiz ve akıllı bir şekilde düzenlenmiştir, bu nedenle Meet Geliştirme Paketi ile Google Meet‘in hali hazırda yerel olarak sunduğu tüm özellikler arasında geçiş yaparken hiçbir aksilik olmaz.

Eklenti, birçok ek özellik ekleyen ücretli bir premium planla (ayda 7$) finanse edilir. Örneğin eklentinin resim içinde resim işlevi vardır, bu nedenle sohbet eden arkadaşlarınızdan biri ekranda gezebilir, yeni yorumları ve yeni katılımcı açılır pencerelerinizi gizleyen rahatsız etmeyin modu ve zorunlu karanlık mod seçeneği kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz tümünü sessize alma özelliği de ücretli bir ekstra.

Google Meet‘te çok zaman harcıyor ve buradaki işlevlerin çoğunu
yararlı buluyorsanız, muhtemelen her ay 7$‘a değer.
Uzantıya ücretsiz olarak deneme süresi verebilir ve Google Meet’in iş
akışınıza uyup uymadığını görebilirsiniz. İşlem hattında, bir aramada
arka planınızı otomatik olarak bulanıklaştırma yeteneği gibi çok sayıda
başka özellik de vardır.