Microsoft sonunda tüm kullanıcılar için küçük bir sörf oyunu sundu. Microsoft Edge Surf oyunu Şubat 2020’den beri test kullanıcıları için mevcuttu. Fare, Gamepad, klavye ve hatta dokunmatik ekranla oynanabilir.

Microsoft Edge Surf oyunu, Windows için 1991’de piyasaya sürülen klasik SkiFree oyununa benzer.

Edge Surf Oyun Modları

Oyunda, verilen seçeneklerden bir karakter seçmenize ve bir oyun modu seçmenize izin verilir. Sörf oyunu klasik Let’s Surf, Time Trial ve Zig Zag olmak üzere üç farklı oyun modundan oluşur.

Sörf Modu: Sonsuz bir sörfçü modunda oynadığınız Microsoft Edge oyununun klasik sörf modudur ve kendinizi yoldaki herhangi bir kısıtlamadan kurtarmanız gerekir. Kendinizi oyunda kovalayan Kraken’den de kurtarmalısınız.

Zaman deneme modu: Adından da anlaşılacağı gibi, oyunda paraları toplamalı ve kısa rotalar bularak zamanı kısaltmalısınız.

Slalom modu: Slalom modu veya sörf oyununun Zig Zag modu en zor olanlardan biridir. Bu modda, her kapıya vurmanız gerekir, aksi takdirde çizgiler sıfırlanır.

Bu ücretsiz internet oyununu oynamak için Microsoft Edge web tarayıcısının (derleme 83.0.478.37) en son sürümüne ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Bilgisayarınızda ki Edge Chromium tarayıcısını açınız.

Screenshot 2 4

Adres satırına edge://surf yazın ve Enter tuşuna basınız.

Screenshot 2 5

Oyunda istediğiniz karakteri seçmeniz için Sörf oyun sayfasına yönlendirileceksiniz.

Screenshot 4 3

Modu değiştirmek için hamburger menü düğmesine dokunun, burada yüksek görünürlük modu arasında geçiş yapabilir ve oyun hızını da artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Screenshot 5 3

Şimdi oynamaya başlamak için ‘boşluk çubuğuna’ dokunun ve sörfçünüzü kontrol etmek için ok tuşlarını kullanın.

Surf oyunu etkileşimli arayüzü, karakter seçimi ve oyun modları sayesinde en iyi internet oyunu olarak ortaya çıkabilir. Chrome dinozor oyunu ile karşılaştırıldığında, Microsoft Edge Surf oyunu daha çekici bir oyuna sahiptir.

Bununla birlikte, Chrome Dinozor oyunu ve Microsoft Edge oyununun her iki oyunda olduğu gibi çok benzer bir oyuna sahip olduğu söylenebilir, oyuncunun ileriye (veya aşağıya) hareket etmesi ve engellerden kaçması gerekir.