Ana Sayfa Destek Google Signals Nedir?

Google Signals Nedir?

0

Google Analytics, cihazlar arası raporlama ve yeniden pazarlama özellikleri sunan Google Signals adlı yeni bir özelliği test etmeye başladı. Google Signals (Google Sinyallerini) etkinleştirerek kullanmaya başlayan kullanıcılar, ziyaretçilerin cihazlarını daha iyi anlamak için geliştirilmeye devam eden yeni reklamcılık özelliklerinden yararlanma şansı yakalayacaklar.

Google Signals, Kullanıcı Kimliği raporuna benzer yeni bir Google Analytics “Cihazlar Arası Raporudur”. Google Signals veri toplamak için “Reklam Kişiselleştirme” ayarlarını açarak Google’ın bilgilerini reklamları kişiselleştirmek için kullanmasına izin verir.

Ancak bu durumda Google Analytics, Google hesaplarında oturum açan ve dönüşüm gerçekleştiren tüm kullanıcılar için oturumları ve cihaz türünü izler. Özellik etkinleştirildikten sonra, Google Analytics, ilk tıklamanın yapıldığı cihazı, farklı tıklamaların gerçekleştirildiği diğer cihazları ve sonunda dönüşüme yol açan cihazı tanıyabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir örnek verelim: Kullanıcı akıllı telefonda ilk reklamı tıklar, ardından tablette ikinci bir reklamı tıklar ve son olarak dönüşümü masaüstü (mobil> tablet> masaüstü) üzerinde tamamlar.

Artık kullanıcıların cihazlar arası etkileşimlerine ve son dönüşüme nasıl ulaştıklarına dair bütünsel (toplu) bir görünüm geliştirebilirsiniz. Bu özellik, yeniden pazarlamayı ve raporlamayı geliştirmede çok yardımcı olur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Özetlemek gerekirse kullanıcılar “Reklam Kişiselleştirme” özelliğini açtıklarında, Google bu kullanıcıların çevrimiçi bir mülkle birden çok tarayıcıdan ve birden fazla cihazdan nasıl etkileşimde bulunduğuna dair bütünsel bir görünüm geliştirebilir… Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılar tarafından oluşturulan çok sayıda veri nedeniyle, Google Bu verilerden, tüm kullanıcı tabanınızın cihazlar arası davranışını tahmin edebilir.

Uyarı: Cihazlar arası kullanıcı alışkanlıklarını ve ayrıca oturum açmış Google kullanıcılarına yeniden pazarlamayı kullanabilmek için Google Signals’i etkinleştirme zorunluluğu vardır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA