Birçoğumuz akıllı telefonlarımızda ki verilerin bizim için telefonumuzdan daha kıymetli olduğunu düşünür. Mobil cihazlarımız bu kadar önemli bilgilerin taşınmasını ve depolanmasını yaparken kırılma, çalınma, suya düşme ve bunun gibi onlarca risk faktörü ile baş etmeye çalışıyor. bunun için bulut yedekleme sistemleri her geçen gün geliştirilse de tam otomatik olmayışları kullanıcıların yedekleme yapmayı ihmal etmesine sebebiyet verebiliyor. Ancak artık ANYBACKUP ile yedeklemelerimizi hem daha hızlı hem de daha güvenilir olarak gerçekleştirebileceğiz.

gorsel 1

Anybackup ile yedeklemelerimizi yapmak için yapmamız gereken tek şey fotoğraftaki gibi şarj girişine Anybackup’ı bağlamak ve yedeklemenin hızlıca yapılmasıdır. bu noktada benzer cihazlardan ayrılan en temel fark ise Anybackup’ın hiçbir uygulamaya güvenmeyerek tüm işlemleri kendisinin yapmasıdır. bu şekilde güvenlik ve kapalılık olarak pazarın lideri olan Apple marka telefonlarda da kullanılabilen cihaz Facebook, Evernote gibi bulut tabanlı uygulamalarda ki verilerimizin dahi yedeğini almayı başarıyor. 

gorsel 3

Bunca işleve rağmen boyut olarak şaşırtıcı derecede küçük olan anybackup ortalama bir kibrit kutusu boyutunda ve iki adet usb type-c girişine sahip. Bu girişler bizlere USB 3.0 hızında veri aktarımı sunuyor ve bu şekilde verilerimizi hem hızlı, hem güvenilir, hemde rahatlıkla kullanılabilir şekilde yedekleyebiliyoruz. Apple MFI lisansına sahip ürünümüz güncel Iphone, Ipad modelleri ile de uyumluluk içerisinde çalışırken yedeklerimizi istersek bir akıllı TV de dahi görüntüleyip kullanabiliyoruz. Evet, buraya kadar harika bir ürün diyebiliriz ancak kafamızda şu soruların olduğunu düşünüyorum. “Biz her zaman bunu taşımak ve bulmak ile mi uğraşacağız? hemen kaybolabilecek küçük bir cihaz bu” kesinlikle haklı bir eleştiri diyebiliriz buna çünkü her akşam uyumadan önce bu işleme vakit ayırmak zamanla can sıkıcı bir hal alabilir ve bunu yanımızda taşımak istediğimizde kolayca kaybedebiliriz. fakat cihaz üzerindeki 2 adet type-c girişi yada Apple cihazlar için satın aldıysanız lightning girişleri bu noktada işimizi fazlasıyla kolaylaştırıyor çünkü;

gorsel 2

bu şekilde telefonumuzu şarj ettiğimiz şarj aletine bağlayarak her gece telefonumuzu şarja takınca aslında yedeklemesini de yapabiliyoruz. ve bu bize biraz önce düşündüğümüz her şey için cevap oluyor ayrıca bu şekilde kullanımda şarj hızında bir kayba yol açmadığımız gibi akımın telefonumuza bir filtreden geçerek gitmesini sağladığımız için telefonumuzun batarya ömrünü de uzatıyoruz diyebiliriz. bunun gibi işlevsel ürünlerden anında haberdar olmak ve bu ürünle ilgili daha fazla bilgi almak için youtube kanalımıza abone olun.