Plex, reklam destekli bir freemium hesabı aracılığıyla kullanılabilen dikkat çekici seçimiyle bilinen bir film ve TV yayın hizmetidir. Markanın premium abonelik planı olan Plex Pass, kullanımı tamamen bir üst seviyeye taşıyor.

Rakiplerin aksine, Plex aslında Plex Pass’a ömür boyu abonelik imkanı sunar. Bu da onu bulabileceğiniz en uygun fiyatlı akış hizmetlerinden biri yapar. Kapsamlı film, televizyon, oyun, müzik ve daha fazlasını içeren Plex kitaplığı ile sınırsız seçenek sunar.

Plex Pass nedir?

Plex Pass , Plex’in akış ve isteğe bağlı hizmetlerinin bir devamıdır. Ancak bir alternatifi olan Netflix gibi uygulamalardan çok daha fazlasıdır. Plex’te ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Fakat diğer kısıtlamaların yanı sıra mobil akışta çeşitli sınırlamalar vardır.
Platform sayesinde intro atlamadan medyanıza şarkı sözleri ve altyazı eklemeye kadar her şeyi yapabilirsiniz. Ayrıca Plex Media Server’a tam erişiminiz olur.
Plex Medya Sunucusu nedir?
Bu sunucu, tüm Plex koleksiyonunuzun bulunduğu yerdir. Plex Pass’a kaydolduğunuzda, Xbox’ınız, akıllı telefonunuz ve tabletiniz gibi bağlı herhangi bir cihazda herhangi bir dosyayı görüntüleyip, aktarabilirsiniz.

plex pass nedir ve ozellikleri nelerdir 1 1

11858 teknik destek

Plex Pass ‘a Nasıl Abone Olursunuz?

Plex’in kendi başına kullanımı aslında tamamen ücretsizdir. Hesap oluşturmak için kredi kartı bilgisi bile sormaz. Plex Pass’a yükseltmek için, web uygulamasının sol üst köşesindeki büyük GO PREMIUM düğmesine basmak yeterlidir. Plex Pass’a aylık, yıllık veya sınırsız olarak ömür boyu abone olabilirsiniz. Abonelik süresine göre fiyatı yükselmektedir. Fakat sınırsız abonelik pahalı olsa bile tek seferlik ödeme ile ömür boyu kullanım sağladığı için en avantajlısıdır.
Ömür boyu Plex Pass üyeliğini taahhüt etmek istemezseniz, kısa vadeli seçeneklerin her ikisi de genişletilmiş bir deneyimi sunar.

Özellikleri ve Özel Ürünler

Kendi başına, temel bir Plex hesabı, reklamlarla da olsa web programları, podcast’ler ve canlı TV dahil olmak üzere Plex kitaplığından ücretsiz akış sunar. Ayrıca uyumlu bir tuner ve anten ile yerel yayınları da destekler.

Mobil olmayan Plex uygulamalarının tümü ücretsiz ve sınırsızdır. Ancak, daha fazla içerik isteyenler yükseltme yapabilirler. Plex Pass size sunacağı esktralar;

 • Sürücünüze her şeyi indirin ve senkronize edin
 • Çevrimiçi canlı televizyon izleyin
 • Gösterileri daha sonra DVR ile kaydedin
 • Sahip olduğunuz her cihazda isteğe bağlı akış
 • Seçim yapabileceğiniz 50.000’den fazla başlık
 • Sınırsız mobil senkronizasyon
 • Plex Labs uygulamalarına ve retro Atari oyunları koleksiyonu olan Plex Arcade’e erişim
 • Tam bir müzik uygulaması ve düzenlenebilecek büyük bir içerik kitaplığı
 • Akış başına özel sınırlar ve bant genişliği seçenekleri
 • Özel video kod çözücü ve donanım desteği
 • Beta ayrıcalıkları ve yeni Plex özelliklerine ve sürümlerine erken erişim
 • Plex’in ortaklarından özel ürünler, indirimler ve önizlemelerle dolu bir portal olan Plex Pass Perks

plex pass nedir ve ozellikleri nelerdir 3

Sınırsız Süreli Plex Pass:

Bu uygulama, pişman olmayacağınız birinci sınıf eğlenceye başlamaktır. Her zaman tekrar tekrar izleyecek bir şeyler bulmanızı sağlar. Bir ömür boyu Plex Pass aboneliği, farkını her kullanımda hissedin. Deneyimleyerek sizde bu farkı hissedebilirsiniz.