whatsappta gönderilen mesajların silinmesini engelleme

Günümüzde neredeyse her telefonda kullanılan whatsapp uygulaması birbirinden güzel ve yeni özellikleri ile kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.Günümüzün en popüler uygulaması olan whatsapp özelliği gün geçtikçe özelliklerinin üzerine yenilikler katmaya devam ediyor.2017 yılının ekim ayında geliştirilen mesajları silme özelliği whatsapp kullanıcılarına büyük bir özgürlük sunmuştur.Whatsap üzerinde gönderdiğimiz mesajları her iki taraftan ve ya sadece kendimizden silebiliyoruz. Whatsapp kullanıcıları gönderdikleri mesajları karşı taraf görmeden yada karşı taraf görse dahi mesajları silme imkanına sahibiz. Bunun için yapmanız gerekense mesajın üstüne basılı tutup “Sil” seçeneğini seçmek. Bu özellik her nekadar bizlere cazip gelse de bazı durumlarda olumsuz yönde etkilemekte.Bazen bizim için önem taşıyan mesajları saklamak isteyebilir yada karşı tarafın bunları silmesini istemeye biliriz. Bunun içinde whatsapp’ın geliştirdiği bir özelliği var elbette.Tamda bu noktada karşı tarafın mesajlarını silmesini engellemek için hangi yolu izlemeliyiz bugün ki makalemizde inceleyelim. eğer konuşma sırasında silinmesinden çekindiğiniz bir mesaj varsa onu alıntılayarak cevap yazdığınızda karşı taraf o mesaja dokunamıyor silemiyor veya da bir değişiklik sağlayamıyor. Karşı taraf Gönderdiği mesaj için “herkesten sil” seçeneğini seçse dahi, alıntı içinde yazdıkları durduğu için kendisinden silinip bizden silinmeyecektir.

Öncelik olarak telefon uygulamamızdan whatsapp hesabımıza giriş yapalım. Karşı tarafla yapılan mesajlaşma sohbet alanımızı açalım.Karşı tarafın bize gönderdiği silinmesini istemediğimiz mesaj üzerine uzun basılı tutalım ve sağ tarafı ğösteren ok işaretine yani alıntılama simgesine tıklayalım.

R1

Ve göndereceğimiz herhangi bir mesaj neyse karşı tarafın gönderdiği mesaja alıntı yaparak iletelim.

R2

Artık bu mesajı karşı taraf silse dahi bizlerde kalacaktır.

c 1

Resimde de görüldüğü gibi böylece bizler için önem taşıyan mesajları artık kendi whatsapp hesabımızda saklayabiliriz.Böylelikle karşı tarafın mesajları imha etme olasılığı ortadan kalkacaktır.