Acer 390 Hz yenileme hızına sahip Oyuncu Monitörünü tanıttı. Ekran dünyasının en yüksek yenileme oranlarına sahip yeni bir oyuncu monitörü tüm detayları ile karşımızda.

Bildiğiniz üzere monitör dünyasında artık çözünürlük , tasarım , boyut önemli olmaktan çıkıp yerini ‘tepki süresi ve ekran yenileme hızı’ terimlerine bıraktı. Bir monitör boyutu ne olursa olsun çözünürlüğü 8K dahi olsa oyuncuların açıkcası işine yaramaz.

Acer-XV252Q-6.jpg (800×533)

Oyun dünyasında en önemli detayın FPS olduğunu unutmamalıyız. Sabit bir çözünürlük , yüksek bir FPS her oyunda başarılı olmanızı sağlayacak ana unsurlardan biridir.

Rekabetçi oyun dünyasında 75 Hz’le başlayan bu süreç yerini 120 , 144 , 165 , 240 , 300 ve son olarak 390‘lara kadar çıkarttı. Tabi burada bu FPS’leri yakalamak için en az monitörünüz kadar kuvvetli olacak bir kasa donanımına sahp olmanız gerekiyor.

maxresdefault.jpg (1280×720)TEKNİK ÖZELLİKLERİ

IPS PANEL
FHD 1920×1080
AMD FreeSync Premium
VESA 
HDR 400
0.5 ms Tepki süresi

Genel Değerlendirme

Ürünün IPS , 0.5 ms tepki süresi ve HDR 400 destekli olması aslında firmanın ‘Biz 390 Hz Verdik’ gerisi önemli değil demediğini gerçekten özverili bir şekilde oyuncuların tüm ihtiyaçlarına yönelik bir ürün ürettiklerini gösteriyor. Şuan ülkemizde satışta olmayan bu ürün tahminimce artan döviz kurlarıyla birlikte +10.000 TL bandında olacaktır. Ürün bir önce ki monitör incelemelerimizde bahsettiğimiz gibi çözünürlüğü belli bir noktada tutarak yalnızca performansı baz alan bir ürün eğer siz ‘ Rdr2 oynamak istiyorum , grafiklerde kaybolmak istiyorum diyorsanız bu ürün size göre değil . Bu ürün tamamen rekabetçi oyunları hedef alarak üretilmiş bir ürün ve muhtemelen alacak oyuncularda bunu o amaçla kullanacaktır.

Bir ürün inceleme makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji içeriği için bizi takipte kalmaya devam edin , Sağlıklı günler dileriz.