Ana Sayfa Haberler Mac’te, Bitdefender Nasıl Kaldırılır?

Mac’te, Bitdefender Nasıl Kaldırılır?

0

Mac için Bitdefender Virüs Tarayıcı (Bitdefender Virus Scanner) ve Mac için Bitdefender Antivirus (Bitdefender Antivirus), Mac için en iyi antivirüs yazılımını arayan Mac kullanıcılarına sunulan en iyi seçenekler arasındadır. Bunlar, olası virüslere veya kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı son derece yararlı koruma çözümleridir; ancak bu yazılımların artık sizin için uygun olmadığına karar verdiyseniz, bunları kaldırmak da çok kolaydır.

Bu yazımızda, Mac için Bitdefender Virus Scanner ve Mac için Bitdefender Antivirus‘ün nasıl kaldırılacağına ve uygulamaların tüm izlerinin sisteminizden nasıl silineceğini anlatacağız.

Mac bilgisayarlar, virüslere karşı Windows bilgisayarlardan daha sağlam ve korunaklı olmasına rağmen, bir tür antivirüs korumasının kurulu olması her zaman iyi bir fikirdir. Bitdefender‘ı kaldırıyorsanız, bunun yerine farklı bir antivirüs koruması kurmak akıllıca bir olacaktır.

Mac’te,Bitdefender Virüs Tarayıcı (Bitdefender Virus Scanner) Nasıl Kaldırılır?

Mac bilgisayarınızdan, Bitdefender Virus Scanner yazılımın ücretsiz sürümünü kaldırmak mı istiyorsunuz? İşte yapmanız gerekenler:

 • Başlatma Çubuğu‘na (Launcpad) tıklayın.
 • Bitdefender Virüs Tarayıcı (Bitdefender Virus Scanner) simgesini bulun.
 • Üzerine tıklayın ve Çöp Kutusu’na (Trash Can) sürükleyin veya simgeye tıklayıp basılı tutun, ardından “x” simgesine tıklayın.

 • Sil (Delete) seçeneğine tıklayın.
 • Bitdefender Virus Scanner artık Mac‘inizden tamamen kaldırılmıştır.

Mac’te Bitdefender Antivirus Nasıl Kaldırılır?

Aboneliğiniz sona erdiği için veya başka bir nedenden dolayı ücretli Bitdefender Antivirus yazılımını artık kullanmak istemediğinize karar verdiyseniz, bu yazılımı da bilgisayarınızdan kaldırmak kolaydır. Uygulamayı kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Finder menüsüne tıklayın.
 • Uygulamalar (Applications) seçeneğine tıklayın.
 • Bitdefender uygulamasına tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
 • Bitdefender Uninstaller seçeneğine tıklayın.
 • Önce Bitdefender’ı ve ardından Kaldır (Uninstall) seçeneğini tıklayın.

 • Şifre ekranı gelirse, macOS şifrenizi girin.
 • İşlemin bitmesini bekleyin ve ardından Kapat (Close) seçeneğine tıklayın.
 • Bitdefender Antivirus artık Mac’inizden tamamen kaldırılmıştır.

Başka Ne Yapmanız Gerekiyor?

Bitdefender Virus Scanner‘ı veya Bitdefender Antivirus‘ü kaldırdığınızda, tarama günlükleri, karantina ve diğer dosyalar sabit sürücünüzde kalır. Bu dosyalar, Macintosh HD ⟶ Kitaplık (Library) ⟶ Uygulama Desteği  (Application Support) ⟶ Mac için Antivirüs (Antivirus for Mac) dizininde bulunur.

Karantinaya alınmış önemli dosyalarınız varsa ve bunları geri almak istiyorsanız Bitdefender‘ı yeniden yüklemeniz gerekir. Fakat karantinaya alınmış bu dosyaların silinmesi bir sorun değilse, Mac için Antivirüs (Antivirus for Mac) klasörünün tamamını sorunsuz bir şekilde silebilirsiniz.

Bu dosyaları sildikten sonra, daha sonraki bir tarihte yeniden yüklemeyi seçmediğiniz sürece, Bitdefender, tüm verileri ve dosyaları ile birlikte sisteminizden tamamen kaldırılır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA