Ana Sayfa İnceleme Airties Air-500 İnceleme

Airties Air-500 İnceleme

0

Air 500 kablosuz ağ adaptörü kablo karmaşası olmadan sadece aynı elektrik tesisatından yani mevcut elektrik hattını bir ağa çevirir.

air-1

Farklı katlarda kullanmak isteyen müşteri modem ile air 500 arasına kablo çekmek istediğinde aynı elektrik tesisatını kullanmıyor ise cihaz devreye girmiyor.

PowerLine adaptörler verileri 220 Volt gerilim üzerinden iletilecek şekilde modüle eder ve kendi aralarında veri iletimi sağlarlar.

Air 500 PowerLine Adaptörler ile modem ve televizyon birbirine bağlanabilir. Birinci adaptör modem yanında bir elektrik prizine takılır ve modemden adaptöre Ethernet kablosu bağlanır. İkinci adaptör TV yanında bir elektrik prizine takılır ve TV’den adaptöre bir Ethernet kablosu bağlanır. Böylece modem ve TV arasındaki elektrik tesisatından faydalanılarak bir network kurulmuş olunur.

Air500 Powerline adaptör 2’li halde satılır.

Tak ve çalıştır şeklindedir. Ayar yapılması gerekmez.Pair tuşuna basılması yeterli.

Air500 PowerLine adaptöründe WiFi bulunmamaktadır. Sadece Ethernet ile çalışır. (Piyasada WiFi yayın yapan örneklerde bulunmaktadır)

11858 teknik destek
11858 teknik destek

PowerLine adaptörler direk duvardaki prize takılmalıdır. Çoğaltıcı 3’lü prizlere takılmaması önerilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

air-2

 

Air500 üzerinde 3 adet ışık bulunmaktadır.

-Power Işığı: Güç gelip gelmediğini gösterir.

-Ethernet Işığı: Ethernet bağlantısını ve veri alışverişi olup olmadığını gösterir. Yanıp sönmesi veri alışverişini ifade eder.

-PowerLine Işığı: İki cihaz arasında iletişim kalitesini belirtir. 3 renkte yanabilir. Yeşil, Turuncu ve Kırmızı. Yanmıyor ise iletişim yoktur. Örnek grafik aşağıdaki gibidir

air-3

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA