Akıllı telefonunuzun stok kamera uygulamasını değiştirin ve fotoğraflarınızla daha fazlasını yapın.

1.Camera Zoom FX

Bu uygulama kendini nihai Android kamera uygulaması olarak adlandırıyor ve gerçekten öyle. Hem çekim hem de düzenleme görevlerini tek bir arayüzden idare ediyor.

bestcameraapps 1

Pro sürümüne göre geri tutulan tek şey 0.8 megapikselin üzerindeki çözünürlükleri kullanma yeteneğidir.

2.Little Photo

Little Photo güzel çünkü iş akışı oldukça hızlı.

Uygulamayı açın, çekim yapmak için ekrana dokunun ve ardından siz seçtikçe canlı önizlemelere sahip dikey düzenleme araçları, filtreler ve efektler listesi açmak için çekiminize dokunun.

Ücretsizdir, ancak paralı sürümü, kırpma ve kontrast, pozlama ve doygunluk kontrolleri gibi araçlar ekler.

bestcameraapps 2

3.PicSay Pro

Bir fotoğraf editörü için ödeme yapacaksanız, bunu PicSay Pro ile yapardım. Bulacağınız en kolay düzenleme uygulamalarından biri.

Bir resim açın ve ne yapmak istediğinizi seçin: Ayarla, Efekt veya Çıkartmalar. Ardından, düzenleme seçeneklerinizin yanında çekiminizin küçük bir resmini görüntüler ve size önizleme sunar. Uzun efekt listesi ile özellikle kullanışlıdır.

bestcameraapps 4

4.AfterFocus

Temel olarak, bu sığ bir alan derinliğini sahte yapmanızı sağlar. Ya da, daha doğru bir şekilde, dikkat dağıtan arka planları bulanıklaştırmanıza ve nesnenizi daha net bir odak haline getirmenize izin verir – hepsi parmağınızın birkaç kaydırma hareketiyle gerçekleşir.

Dalış yapmaktan korkmamalısınız; başlamak için oldukça kolay bir uygulama.

bestcameraapps 3

5.Pro HDR Camera

Bir HDR (yüksek dinamik aralık) uygulamasını kullanmanın birkaç nedeni vardır. Akıllı telefon kameraları yüksek kontrastlı nesneler çekerken her zaman en iyi dinamik aralığı üretmez. HDR uygulamaları, farklı pozlamalarda fotoğraf çekip daha düzgün bir pozlama için bunları tek bir çekimde birleştirerek işleri dengelemeye yardımcı olur. Ancak, yaratıcı efekt için HDR’yi de kullanabilirsiniz. Pro HDR her ikisini de yapmanızı sağlar.

Akıllı telefon kameraları, HDR ile ilgili en büyük sorun, hareketli nesnelerle çalışmak için yeterince hızlı odaklanmamaları ve çekim yapmamalarıdır. Hafif hareketler bile sonuçları bertaraf edecektir, bu nedenle HDR en iyi manzara ve sabit nesnelerde kullanılır.

bestcameraapps 5