Bu yazımızda iPhone‘da Takvim uygulamasına Facebook etkinlikleri nasıl eklenir konusu ve işlem adımları ile ilgili bilgi vereceğiz.

Facebook etkinlikleri, arkadaşlarınızı, ailenizi, iş arkadaşlarınızı ve hatta diğer Facebook kullanıcılarını bir etkinliğe davet ederek bir araya getirmenin basit ve kullanışlı bir yoludur.

Birkaç mouse tıklaması ile veya akıllı telefonunuzun ekranına dokunma ile konumu, tarihi ve saati, kıyafet türü, hayırseverlik hedefleri ve katılımcı sayısı dahil olmak üzere, gerekli tüm ayrıntıları içeren bir Facebook etkinliği oluşturabilirsiniz.

Hatta Facebook etkinliğinizi, platformdaki herkesin görebilmesi için herkese açık; veya yalnızca davetlilerin görebileceği şekilde özel olarak ayarlayabilirsiniz.

Ancak bir Facebook etkinliğini oluşturan kişi veya etkinliğe davetli kişi olsanız da; etkinlikle ilgili her şeyi unutursanız, etkinlik tam amacına hizmet etmez. Neyse ki Facebook etkinliğini, iPhone’da Takvim (Calendar) uygulamasına çok kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz ve günlük planlarınızı ve etkinliklerinizi çok daha kolay yönetebilirsiniz.

11858 teknik destek

İşte, Facebook etkinliklerinizi iPhone’daki Takvim (Calendar) uygulamasına eklemek için yapmanız gerekenler!

Facebook Etkinliklerini, iPhone’da Takvim (Calendar) Uygulamasına Ekleme

  • Facebook uygulamasını açın ve sağ-alttaki ≡ (üç yatay çizgi) simgesine dokunun.
  • Etkinlikler (Events) menüsüne dokunun.

iPhoneda Takvim Calendar Uygulamasina Facebook Etkinlikleri Nasil Eklenir 1

  • Takvim (Calendar) uygulamasına eklemek istediğiniz etkinliğe dokunun.
  • Diğer (More) menüsüne dokunun.
  • Açılan menü listesinde Takvime Ekle (Add to Calendar) menüsüne; veya Takvime Aktar (Export to Calendar) menüsüne dokunun.

iPhoneda Takvim Calendar Uygulamasina Facebook Etkinlikleri Nasil Eklenir 2

Facebook‘un, Takvim (Calendar) uygulamasına erişimine izin verdiyseniz, yapmanız gereken tek işlem bu; Facebook etkinliğinizi, iPhone’unuzun Takvim (Calendar) uygulamasına artık eklediniz. Etkinliği doğru bir şekilde eklediğinizi kontrol etmek için Takvim (Calendar) uygulamasını açabilirsiniz; ve etkinlik ayrıntılarını Facebook‘ta görüntülemek için, Takvim (Calendar) uygulamasındaki URL‘ye (etkinlik linkine) dokunabilirsiniz.

Bu yazımızda iPhone‘da Takvim uygulamasına Facebook etkinlikleri nasıl eklenir;konusu ve işlem adımları ile ilgili bilgi verdik.

Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi; hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı ileterek; sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşması için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz; ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.