Samsung Galaxy S21 dosyalama, güçlü Qualcomm Snapdragon 888 yonga setini kullanacağını doğruladı

Screenshot 3 1

Yaklaşık bir ay içinde piyasaya çıkacak olan Samsung Galaxy S21 ile yasal kayıtlarda ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Heyecan verici olan şey, bu dosyalardan birinin bazı temel özelliklerin ortaya çıkmasına yardımcı olması.

İlk olarak Android Central tarafından tespit edilen , Galaxy S21 olduğuna inanılan bir telefon için FCC rekoru, yeni Samsung amiral gemisi telefon serisinin birkaç özelliğini doğruladı. En büyük onay, S21’in içindeki yonga setinin gerçekten de yeni Qualcomm Snapdragon 888 olacağı.

Qualcomm’un en son amiral gemisi silikonunun kullanılması sürpriz değil. Samsung, en azından ABD’de, amiral gemisi telefonlarında her zaman en yeni ve en iyi Snapdragon çipini kullanır.

Başka yerlerde, muhtemelen Samsung’un kendi Exynos 2100 yonga setini göreceğiz; jüri, çoğu zaman olduğu gibi Qualcomm’un yeni silikonundan daha yavaş olup olmayacağı ya da AMD ile yapılan ortaklık sayesinde şaşırtıcı miktarda güç sağlayıp sağlamayacağı konusunda hala kararsız.

Grafik tarafında, Snapdragon 888’in Adreno 660 GPU’sunun, grafik oluşturma hızını geçen yılki yongaya göre% 35 artırması ve güç verimliliğinin% 20 artması bekleniyor. Qualcomm, Galaxy S21 telefonlarda oyun oynamak için iyiye işaret eden performans kazancının Adreno GPU için henüz en büyük olduğunu söylüyor.

Screenshot 1 2

Samsung Galaxy S21 25W şarjı ortaya çıktı. Dosyalama ayrıca Galaxy S21’in 25W şarj desteğinden de bahsediyor. Bu da şaşırtıcı değil, çünkü Galaxy S20’nin varsayılan olarak desteklediği şey bu . Galaxy S20 Ultra o watt yeteneğine ayrı bir şarj kafa alırsanız da şarj 45W kadar kullanabilirsiniz. Yani Galaxy S21’de durumun böyle olmasını bekleyebiliriz.

Bu sefer farklı olan şey, S21’in kutusunda herhangi bir şarj bloğu bulunmayabilir . İlk olarak Apple’ın bunu iPhone 12 ve Apple Watch 6 ile yaptığını gördük ve karar, Samsung da dahil olmak üzere geniş çapta alay edildi. Görünüşe göre Samsung mütevazı bir pasta yiyecek ve aynı şeyi deneyecek.

Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra adında üç model olacağını biliyoruz. Bunlar sırasıyla 6.2 inç, 6.7 inç ve 6.9 inç boyutlarında ekranlara sahip ve tümü maksimum 120Hz yenileme hızını destekliyor. Temel ve Plus modellerinin bir FHD + çözünürlüğe sahip olduğu söyleniyor, ancak Ultra’nın bunun yerine kavisli kenarlara sahip olması beklenen ve muhtemelen Galaxy Note 20 gibi bir S Pen kaleminin kullanımını destekleyen bir QHD paneli kullanacağı bildiriliyor.

Ayrıca FCC belgesinde 9W ters kablosuz şarj desteğinden bahsedildiğini görüyoruz. Şu anda Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serileri, Galaxy Buds Live veya Galaxy Watch 3 gibi kablosuz olarak şarj edilebilen çevre birimlerine güç sağlamak için 4,5 W sunabiliyor . 9W, sızdırılan Galaxy Buds Pro gibi yeni çevre birimleri için daha hızlı şarj anlamına gelir .

Daha önceki sızıntıların ortaya çıkardığı birçok başka Galaxy S21 özelliği var. Telefonun kenarından akan sıra dışı görünümlü kamera çıkıntısı da dahil olmak üzere tasarım birkaç kez sızdırıldı. Ve sızdırılmış ‘resmi’ teaserların görünüşünden, doğru oldukları görülüyor.

Arka kameralar için Galaxy S21 ve S21 Plus, 12MP ana, 12MP geniş ve 64MP 3x telefoto sensörlere sahip olacak. S21 Ultra çok daha fazlasını elde ediyor, ana sensörü büyük bir 108MP olanla ve 64MP telefotoyu biri 3x yakınlaştırma ve diğeri 10x yakınlaştırma yeteneğine sahip bir çift 10MP sensörle değiştiriyor.

S21’in piyasaya sürülme etkinliğiyle ilgili söylentiler, en olası gün 14 Ocak 2021 ile önümüzdeki ay gerçekleşeceğini iddia etti. Bu, Galaxy S20’nin Şubat sürümünden daha erken, muhtemelen iPhone 12, iPhone 12 Pro veya OnePlus 8T gibi 2020’nin son sürümlerine bir tepki .