BitTorrent ile Ubuntu, ve Diğer Linux Dağıtımları;

Sanırım hayatınızın bir noktasında, filmleri, yazılımları veya her şeyi ücretsiz indirmenize izin veren Torrent konseptiyle karşılaşmış olmalısınız. Kilobayt boyutundaki Torrents dosyalarını kullanarak , büyük miktarda veriyi yıldırım hızında aktarabilirsiniz.

Küçük bir Torrent meta veri dosyasından bu kadar büyük verileri indirmek için, BitTorrent dosya aktarım protokolü üzerinde çalışan bir BitTorrent istemci uygulamasına ihtiyacımız var. Dosyayı istediğiniz zaman duraklatmak ve devam ettirmek için tesisle birlikte indirebilirsiniz.

BitTorrent ile Ubuntu, ve Diğer Linux Dağıtımları

Bu makalede, BitTorrent Torrentleri Anonim Olarak Nasıl İndirir ve IP Adresinizi Gizlersiniz?aracılığıyla ücretsiz ve açık kaynaklı Linux dağıtımlarının torrentlerini nasıl indireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Öyleyse doğrudan ilk adıma geçelim;

BitTorrent İstemcisini Kurun

İlk olarak, Linux dağıtımlarını indirmek için BitTorrent İstemcisine ihtiyacımız var. Çoğu Linux dağıtımı, Ubuntu’da İletim gibi önceden yüklenmiş İstemci uygulamalarıyla birlikte gelir.

Ancak, qBittorrent, Deluge ve Fragments gibi Linux için diğer mevcut İstemcilerini de yükleyebilirsiniz. Windows kullanıyorsanız, Windows için birkaç  istemcisi vardır.

Bu yazıda, GTK3 tabanlı çok basit ve kullanımı kolay BitTorrent İstemcisi olan Fragments’ı kullanacağım. Şu komutu çalıştırarak Flatpak’ı kullanarak kurabilirsiniz.

flatpak flathub de.haeckerfelix.Fragments yükleyin

Torrent Dosyasını İndir

Ardından, sahip olmak istediğiniz Linux dağıtımının Torrent dosyasını indirmeniz gerekir. Pekala, burada söyleyebileceğim en iyi yol, resmi Linux dağıtım sitesine gidip Torrent’i indirmek. Bazı insanlar için sıkıcı bir görev gibi görünüyorsa, torrent dosyalarını indirmenin başka yolları da vardır.

Her zamanki gibi, Linux dağıtımlarını Torrent‘leri arayabileceğiniz ve alabileceğiniz tonlarca Torrent sitesi var. Neredeyse tüm Linux dağıtımlarının bir torrentine sahiptir ve en iyi yanı, sitenin her yeni ISO sürümünden sonra düzenli olarak güncellenmesidir.

Çalışmanızı bir dereceye kadar kolaylaştırmak için, burada başlıca Linux dağıtımlarından bazılarını listeledim. En son sürümü indirmek için tıklayın.

  1. Ubuntu 20.04
    2. Kali Linux 2020.2(64-bit)

    3. Linux Lite 5.0
    4.Arch Linux 2020.07.01
    5. Linux Mint 20 Tarçın, Xfce, Mate

Torrent Dosyası Ekle

Dosyayı indirdikten sonra BitTorrent istemcinizi açabilir, dosyayı ekleyebilir ve indirmeye başlayabilirsiniz. Veya siteden indirilen torrent dosyasına veya manyetik bağlantıya tıklarsanız, doğrudan varsayılan Torrent uygulamasına açılır ve indirmeye başlar.

Burada görebileceğiniz gibi, torrent istemcisi uygulamasında, indirmeyi duraklatmak ve istediğiniz zaman devam ettirmek için bir seçenek de elde edersiniz.

BitTorrent ile Ubuntu, ve Diğer Linux Dağıtımları