Ana Sayfa Haberler Microsoft AI Nedir?

Microsoft AI Nedir?

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bilgisayarlar oluştururken, karmaşık işlemleri daha hızlı ve daha verimli çözebilmemiz için onu yapmak istedik. Bunu başardıktan sonra, birisi makinelerin kendileri için düşünmesini sağlamanın iyi bir fikir olacağını düşünmek sadece bir zaman meselesiydi.

Medyada gördüğümüz pop-kültür tasvirlerinden hala uzaktayken, her gün bebek adımları atıyor ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için kullanıyoruz.

Bu yönde atılan bu adımlardan biri, aşağıda açıklanan Microsoft AI programının geliştirilmesidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft AI ne yapabilir?

Şu anda, Microsoft AI doğal dil anlama, duyarlılık analizi, konuşma tanıma, görüntü anlama ve makine öğrenimi gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Temel olarak, bir insanın yapabileceği ancak insan yardımı veya denetimi olmadan yapabileceği herhangi bir karmaşık süreçtir.

Microsoft yapay zekayı nasıl kullanıyor?

Microsoft şu anda AI teknolojilerini dünyanın genel olarak daha iyi hale gelmesi için kullanmaya odaklanıyor:

 • Yaban hayatını koruma
 • Sağlık hizmetlerinde dönüşüm
 • Daha iyi demleme
 • Dünyayı Beslemek
 • Tarihin korunması

Microsoft AI’yi nasıl öğrenebilirim?

Microsoft’un AI programı hala ilk aşamalarında olduğu için, şirketin programı mümkün olduğunca çok alanda uygulamaya ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamaya istekli olduğunu söylemeye gerek yok.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu nedenle, Microsoft AI School adlı bir program bile uyguladılar .

Microsoft programı web sitesinde şu şekilde açıklamaktadır:

AI için tamamen yeni olun ya da oyununuzun üstünde kalmak isteyen deneyimli bir profesyonel olun, AI Okulu, çözümlerinize zeka oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olan bilgileri, öğrenme materyallerini ve kaynakları bulmak için en iyi yerdir.

Sözlerini koruyan Microsoft, AI Okulunu başvurmak isteyen herkes için kullanılabilir hale getirdi. Hatta küçük bir anketi tamamladıktan sonra kursa nasıl gireceğiniz konusunda size özel bir deneyim sunarlar.

Bununla birlikte, tüm AI Okulu’nun ana merkez parçaları, her biri AI’nin belirli yönlerine odaklanan AI Evleri’dir.

Bunlar:

 • AI İşletme Okulu
 • Günlük AI
 • AI Hizmetleri
 • Makine öğrenme
 • Otonom Sistemler
 • Sorumlu AI

Microsoft AI bursu nedir?

Microsoft AI şu anda çok çeşitli çalışma alanlarında uygulandığından, bu uygulamayı daha hızlı ve daha verimli hale getirmek için gerekli araştırmaya daha organize ve merkezi bir şekilde yapılması gerekiyor.

Bu nedenle, Microsoft Research Ph.D. Arkadaş grupları geldi. Temel olarak, Microsoft AI’yi kendi çalışma alanlarında uygulamak isteyen herkes için bir burs programı gibidirler.

Elbette, bu yıllar boyunca sadece yıllar boyunca harika sonuçlar elde ettiğini kanıtlayanlar başvurabilir.

Microsoft AI ürünleri

Kendi başına herhangi bir Microsoft AI ürünü yoktur, ancak Microsoft AI ürünü olarak kabul edilebilecek bir uygulama Microsoft AI Platformu’dur.

AI alanındaki hem yeni başlayanların hem de gazilerin becerilerini öğrenebilecekleri veya geliştirebilecekleri bir yer.

Platform, size Microsoft AI kullanımında daha iyi olmanız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları sağlar. Bunlar arasında Microsoft’un en yeni AI yeniliklerini keşfedebileceğiniz, öğrenebileceğiniz ve kodlayabileceğiniz AI Lab yer alır.

Kapanış düşünceleri

Yapay zekanın dünyanın iyiliği için nasıl kullanılabileceğini görmek her zaman harika ve Microsoft bu hareketin parçası olmaktan gurur duyuyor gibi görünüyor.

Gelecekte yapay zeka için ne olursa olsun, sadece daha fazla alanda uygulanmaya devam edileceğini ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmemizi umabiliriz.

Microsoft’un AI Okulu ve AI platformuyla harika bir iş çıkardığını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.