iPhone’da belge tarayıcısı nasıl kullanılır? Süper kullanışlı bir iPhone aracı, metinleri herhangi bir yerden içe aktarmayı zahmetsiz hale getirir.

Üniversitedeyken, bir grup arkadaşım ve ben, paylaşmayı planladığımız pahalı bir metin tarama kalemi için biraz para biriktirmeyi ciddi olarak düşündük. Sayısız geceyi ders kitaplarından bilgisayarlarımıza özenle yazarak geçirdikten sonra, daha basit bir hayatın hayalini kurduk.

Bugün, iOS 15 ve üstünü çalıştıran iPhone’lar ve iPad’ler , bir Apple Store’da ön sıralara çıkmamızı sağlayacak az bilinen bir araca sahiptir.

belgeden anında metin içe aktarır
belgeden anında metin içe aktarır

Bu ne işe yarıyor? Temel olarak iPhone veya iPad’inizi yüksek verimli bir belge tarayıcıya dönüştürür. Kameranızı doğrulttuğunuz herhangi bir belgeden anında metin içe aktarır. En iyi iPhone’lardan veya en iyi iPad’lerden herhangi biriyle veya iOS 15 çalıştıran diğer herhangi bir Apple cihazıyla çalışır.

Bu hayat değiştiren özelliği kullanarak bir iPhone’da nasıl tarama yapacağınızı bilmek ister misiniz? iPhone’da belge tarayıcısı nasıl kullanılır?

Belge imzalama

  1. Şimdi ise Notlar’ı açın ve nottaki belgeye dokunun.
  2. Paylaş düğmesine Paylaş düğmesi, ardından İşaretleme’ye İşaretleme simgesi dokunun.
  3. Ekle düğmesine Ekle düğmesi, ardından İmza’ya  İmza simgesi dokunun ve kayıtlı bir imza ekleyin veya yeni bir imza oluşturun.
  4. Bitti’ye dokunun.

iPhone’da sayfa tarama

1. İlk Olarak metni taramak istediğiniz bir uygulamayı açın – bu, Notlar , Mesajlar veya metin girmenize izin veren başka bir uygulama olabilir. Metin girişi alanında , birkaç saniye basılı tutun ve ardından parmağınızı bırakın . Artık bir tarayıcı simgesi ve kullandığınız uygulamaya bağlı olarak ”  Metni Tara ” veya yalnızca simge görünmelidir.

 tarayıcı simgesine dokunun
tarayıcı simgesine dokunun

2. İkinci aşamada “Metni Tara ” veya tarayıcı simgesine dokunun ve kameranız şimdi tarama modunda olacaktır. Şimdi, kameranızı taramak istediğiniz metne doğrultun, metin giriş alanında görünecektir. İçe aktarmaya hazır olduğunuzda ” Ekle “ye dokunun.

işlemlerimiz daha hızlı ve basit
işlemlerimiz daha hızlı ve basit

iPhone metin tarama özelliği sayesinde artık işlemlerimiz daha hızlı ve basit. Ayrıca , iOS 15’te tam ekran Arayan Kimliği’nin nasıl alınacağı , Apple Haritalar’da tek elle nasıl yakınlaştırılacağı ve iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılacağı da dahil olmak üzere diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atabilirsiniz.