Merhaba TeknoDestek takipçileri bugün sizleri için Superonline tarafından dağıtımı yapılan ZTE ZXHN H168A modemin kurulumu hakkında bilgileri vereceğiz.

H168A Başta Türk Telekom olmak üzere Vodafone , Digiturk , Turknet ve Superonline tarafından da abonelerine verilmekte VDSL2 standartına sahip olan modem ayrıca dualband Wi-Fi özelliğine sahip ve 5GHz desteğine sahip.

Modeminize Wi-Fi ile ya da CAT6 kablosu ile bağlı olduğunuz bir cihaz üzerinden bir tarayıcı sayfası açıp , tarayıcınızın link satırına modemin arabirimine giriş yapmamız 192.168.1.1 yazalım.

zte 1

 

Yazdıktan sonra açılan ekranda kullanıcı adı kısmına ‘ admin ‘ şifre kısmına ise ‘ superonline ‘ yazarak giriş yapalım.

Giriş yaptıktan hemen sonra açılan ekranda sizden bir sonra ki girişlerde şifrenizi değiştirmenizi isteyecek , arayüz şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Gerekli değişikliği yaptıktan sonra modem arayüzünün ana sayfasına ulaşacağız.

Bu kısımda Internet yazan sekmeye tıklayalım .

 

Açılan sayfa da sol tarafta bulunan sekme alt sayfalarından WAN kısmına tıklayalım.

zte 3

WAN kısmı modemimizin kurulum menüsüne eriştiğimiz kısımdır.

Bu ekranda karşımıza WAN INTERNET AD ve WAN INTERNET VD kısmı çıkacak.

Eğer hat standartınız ADSL2 ise WAN INTERNET AD üzerinden , eğer ki hat standartınız VDSL2 ise WAN INTERNET VD üzerinden iss kullanıcı bilgilerimizi yazarak kurulumu
tamamlayalım.

zte 4 1

Ürün her ISS firmasına ait kullanıcı adı ve şifre ile çalışmaktadır , eğer modem ile alakalı farklı teknik konularda ya da kurulum konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlere 11858 numaralı teknoloji destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.