Ana Sayfa Haberler iPhone 7’nin Hoparlörüne Kaçan Suyu Temizleyen Uygulama

iPhone 7’nin Hoparlörüne Kaçan Suyu Temizleyen Uygulama

0
Paylaş

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple’ın gözbebeği iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serileri, bu yıl sizlerin de bildiği üzere IP67 sertifikasına sahip olarak kullanıcıları ile buluşmuştu. Apple tarihinde bir ilk gerçekleşerek, su ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip olan ilk iPhone serisi olma özelliğini taşıyan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın yarattığı sansasyon bazı kullanıcılar için sanıldığı kadar uzun sürmedi.

IP67 sertifikasının varlığını yanlış şekilde değerlendirenler, telefonu tamamen su geçirmez olarak düşünüp iPhone 7 cihazıyla havuza veya denize girme deneyimi yaşayan kullanıcılar, IP67 sertifikasını yanlış algılamanın bedelini, cihazlarının tamiri için çıkarılan ücretle birlikte ödediler.

Bütün bunların yanısıra iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazı ile hiçbir şekilde havuz veya denize girmediği halde, yalnızca yağmur suyundan kaynaklanan ıslanma sonucu iPhone 7‘de ve iPhone 7 Plus‘ta sorun yaşayan kullanıcılar da ortaya çıktı. Tüketicilerin bir kısmı Apple’ı, kullanıcılarını yanlış yönlendirme eğiliminde olduğunu iddaa ederek suçladı ve bunun sonucunda Apple hakkında açılan tüketici davaları ciddi boyutlara ulaştı. Apple hakkında açılan tüketici davalarının birçoğuna konu olan sıvı geçirme sorunu hakkında Apple bir dizi açıklama yapsa da, bu kimi tüketiciler tarafından yeterli bulunmadı.

Akıllı telefon dünyasının en önemli lokomotiflerinden biri olan uygulama üreticileri kanadında ise bu durum fırsata çevrilmek isteniliyor. Apple‘ın iPhone 7 serisinde açıkta kalan tek noktası olarak değerlendirilen hoparlör kısmına kaçan suyu, geliştirdikleri uygulama sayesinde dışarı tahliye edebildiklerini iddaa eden bir çok uygulama şirketi mevcut.

Aşağıdaki adresten veya iTunes üzerinden oldukça basit şekilde indirilebilen uygulama, yüksek frekansta ses dalgaları kullanarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ınızın hoparlörüne kaçan suyu tahliye ediyor. Uygulama şimdilik yalnızca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerinden erişime açık durumda.

https://itunes.apple.com/tr/app/sonic-v/id986999895?l=tr&mt=8

Uygulamayı doğrudan App Store üzerinden indirmek isterseniz, arama bölümüne Von Bruno yazmanız yeterli olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin