Canon MF4800 printer & scanner cihazın güncelleme işlemini sizlerle paylaşacağım. Canon Print Business uygulamasını kullanmak için çok işlevli Canon cihazımızın yazılımını güncellememiz gerekebilir. Canon tarayıcılar (scanner) için her cihazın yazılım güncellemesi bulunmuyor yazılım güncellemesi olan Canon MF4800 modelinin güncelleme işleminin nasıl yapılacağını sizlere ekran görüntüleri ile anlatacağız. Diğer modellerde yaızılım güncellemesi, mantık olarak aynı ve makalemizdeki ekran görüntülerinde görüldüğü gibi yapılıyor.

Canon marka tarayıcımızın (scanner) yazılım güncellemesinin iki yöntemi bulunmaktadır. Biz bu makalemizde, doğrudan internet üzerinden güncelleme işlemini anlatacağız.

İnternet Üzerinden Güncelleme

Canon tarayıcımız (scanner) için doğru yazılımı internet üzerinden bir bilgisayar kullanmadan çok işlevli cihazımıza indirip yazılım güncellemesi yapabiliyoruz. Bunun için Canon tarayıcı ve yazıcı cihazımızın internet erişimin olması gerekmektedir.

  • Öncelikle cihazımızın kontrol (işlem) paneli menüsüne giriş sağlayıp, ‘System Management Settings (Sistem Yönetimi Ayarları)’ menüsüne giriş sağlıyoruz.

Canon MF4800 Scanner Yazılım Güncelleme 1

  • Daha sonra Update Firmware (Yazılımı Güncelle) seçeneğine tıklıyoruz.

Canon MF4800 Scanner Yazılım Güncelleme 2

  • Gelen ekranda, ürünün bilgisayar üzerinden mi yoksa internet üzerinden mi yazılım güncellemesinin yapılacağı ile ilgili seçenekler geliyor. Güncelleme işlemini nasıl yapmak istiyorsak, ilgili seçeneği seçebiliriz. Wi-Fi üzerinden, yazılımı doğrudan cihaza indirip kurduğumuz bu seçenek için daha basit olacaktır.

Canon MF4800 Scanner Yazılım Güncelleme 3

‘Via Internet (İnternet Üzerinden)’ seçeneğini seçip onayladığımızda, yazılım güncellemesini başlatmış oluyoruz. Canon yazıcı ve tarayıcı cihazımızın uygulaması olan PRINT BUSİNESS uygulamasını başlatıp, yazılım güncellemesi yaptığımız çok işlevli tarayıcımızı kullanabiliriz.

Son Güncelleme 4 Mart 2019 Yazar Pınar Güldökmez