Intel firması tarafından üzerinde çalışılan ve geleceğin teknolojisi olarak adlandıran 3 boyutlu kamera teknolojisi Realsense, şimdiden hayatımıza birçok değişiklik getirecek gibi görünüyor.

Bu teknolojide tek bir cihazın üzerinde birden fazla kamera ile 3 boyutlu alan, derinlik tarama, mesafe ölçme işlemleri sağlanıyor ve özel bir yazılım ve özel bir algoritma ile işlenen veriler, taranan nesneleri veya objeleri çok rahat bir şekilde algılayabiliyor.

İntel firması bu teknoloji ile, gerçek dünya ile sanal dünyayı birleştirmeyi hedefliyor ve oyunların vazgeçilmezi haline gelerek adeta oyun ile etkileşime geçilebileceğini düşünüyor.

Büyüleyici Kamera, Sonsuz Olanaklar

Intel® RealSense™ kamera, güçlü bir teknolojiyi küçük bir pakete sığdırıyor. 1080p HD kamera, kızılötesi kamera ve kızılötesi lazer projektör olmak üzere üç kamera, birlikte tek bir kamera gibi çalışır; insan gözüne benzer şekilde “görür”, derinliği algılar ve insan hareketlerini izler. Intel® RealSense™ teknolojisi, Intel işlemcilerin güçlü performansı sayesinde, daha doğal, sezgisel ve etkileyici bir deneyim için cihazlarımızla etkileşim kurma biçimimizi yeniden tanımlıyor.

İntel Realsense Her Şeyi Sanallaştırılabilir
Bir sanat eseri, oyuncak veya kendi yüzümüz gibi gerçek şeyleri tarayıp ve en sevdiğimiz sosyal medya sitelerinde paylaşabiliyoruz veya 3D yazıcı ile baskısı yapılabilir, dijital veriler oluşturabiliyoruz.

Sanallaştırma

En Sevdiğimiz Oyunlarda Kendimiz Oynayabiliriz.
İntel Realsense teknolojisi ile gerçek bir nesneyi ve yüzümüzü tarayıp sanal oyunun içine yerleştirebiliyor, yeşil ekran efektleri sunan uygulamalar ile oyun deneyimlerini profesyonel hale getirebiliyor ve en sevdiğimiz oyunları yakınlarımızla birlikte oynayabiliyoruz.

Oyun

Geliştirilebilirliği açısından sınır bulunmayan bu teknoloji, “HAYAL EDİN. YARATIN. TARAYIN. PAYLAŞIN” sloganı ile günümüze bir giriş yapmış bulunuyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan Realsense teknolojisi günümüzün en büyük sorunlarından olan engelli kişilere de birçok kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.