Ana Sayfa Destek ‘Intel Kaby Lake’ ve ‘AMD Ryzen’ için, ‘Windows 7’ ve ‘Windows 8.1’...

‘Intel Kaby Lake’ ve ‘AMD Ryzen’ için, ‘Windows 7’ ve ‘Windows 8.1’ Güncelleme Yasağı

0
'Intel Kaby Lake' ve 'AMD Ryzen' için, 'Windows 7' ve 'Windows 8.1' Güncelleme Yasağı

Siz değerli koyucularımıza bu makalemizde sizlere Microsoft‘un Intel Kaby Lake ve AMD Ryzen işlemcili bilgisayarlar için Windows 7 ve Windows 8.1 güncelleme yasağı hakkında birkaç bilgi aktarmaya çalışacağız.

Microsoft, Intel ve AMD’nin yeni CPU’larına sahip bilgisayarlar için Windows 7 ve Windows 8.1 güncellemelerini engelleyeceğini açıkladı. Microsoft, destek sayfasında yaptığı açıklamaya göre, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının en yeni CPU‘ya sahip bilgisayarda Windows güncellemeleri yapılırken bir hata gerçekleştiği için güncellemeleri iptal ettiğini söylemektedir.

Microsoft bu uygulaması ile Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10‘u zorunlu kılacak gibi görünmekte.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft‘un bu duyurusu, Microsoft sitesinden Windows 7 ve Windows 8.1 satın alacak kişilere kötü bir haber; Intel Kaby Lake ve AMD Ryzen işlemcileri için hiçbir güncellemeleri desteklemeyecek. Çünkü bu işletim sistemleri, bu yeni nesil CPU’larda çalışırken hata vermektedir.

Çünkü Windows Update aracılığıyla güncelleme için taramalarda ve karşıdan yüklemelerde hep hata verecektir.

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının, AMD Ryzen veya Intel Kaby Lake gibi yeni nesil CPU bulunan bilgisayarların güncellemesinde ve çalışmasında sorun yaşayıp yaşamadığı ile ilgili ise somut bir bilgi ve raporlama henüz bulunmamaktadır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA