Şimdi Windows 10 için OneNote App Inside YouTube Videolarını İzleyebilirsiniz

Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için OneNote uygulamasını, birkaç yeni özelliği ile güncelleyerek eski sürümünden 17.6568.15821.0’dan 17.6741.18061.0’a yükseltti. Uygulamayı içine alan oldukça yeni seçenekler var.

OneNote Uygulaması İçinde YouTube Videolarını İzleyebilirsiniz 1Ofis ekibi serbest uygulamanın içinden doğrudan YouTube ve diğer videoların gömme sağlayan Windows kullanıcıları için masaüstü istemci OneNote Online, bir güncelleme getirmişti. Şimdi, bu özellik, Windows Mağazası’n da bulunan resmi OneNote uygulamasına getirmiştir.

Windows 10 için OneNote uygulaması yeni özellikler alıyor

Güncelleştirme, Windows Mağazası güncellemelerine gelince, büyük güncellemeler olarak kabul edilebilecek yaklaşık 30 megabayt boyutunda gerçekleşir. OneNote’ta en sevdiğiniz videolarınızı YouTube, TED, Office Mix ve diğerlerinden oynatmak artık mümkün. Bağlantıyı bir nota yapıştırmanız yeterlidir ve çalmaya uygun hale gelir.

OneNote Uygulaması İçinde YouTube Videolarını İzleyebilirsiniz 2

Vimeo ve Dailymotion’den de videolar oynatmayı başardık ve her şey oldukça yumuşaktı. Videoyu kolayca sürükleyebilir ve OneNote üzerinde çalışmaya devam etmenize izin verdiği yere yerleştirebilirsiniz. Bu harika bir özellik ve OneNote kullanıyorsanız, kesinlikle kontrol etmeniz gerekir.

Ayrıca, Sway ile kendi interaktif web hikayenizi ekleyebilir ve ardından bir link yapıştırarak notlarınıza yerleştirebilirsiniz. Bu videolar kadar sorunsuz çalışır. Tam ekran yapabilir, paylaşabilir veya gezinti düzenini değiştirebilirsiniz. Bazı güzel özellikler mevcut ve eminim Sway kullanıcıları bunları beğenecektir.

OneNote Uygulaması İçinde YouTube Videolarını İzleyebilirsiniz 3

Piyasaya sürülen diğer yeni özellikler, kullanıcıların bunları bir arada gruplandırmak için el yazısı notlar veya çizimlerden oluşan bir seçime sağ tıklamalarını sağlar. Bu, onları tek bir birim olarak hareket ettirmemize izin verir. Ayrıca, sizinle kimin ortak bir defterde çalıştığını görmeniz mümkün olacaktır.

Sonuç olarak, bunlar tüm ihtiyaçlarınız için OneNote’u ve hatta daha merkezi bir yer haline getirmeyi amaçlayan bazı hoş özellikleri mevcuttur. Yavaş yavaş sadece not almak için bir uygulama değil, bazı gerçek işler için de kullana bilirsiniz.