'Google Chrome'da Arka Planda Çalışan Sekme Kaynaklı Pil Sorunu

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde sizlere Google Chrome‘un arka planda çalışan sekmeler ve şarj tüketimi için getirdiği çözüm hakkında birkaç bilgi aktarmaya çalışacağız.

Google Chrome, arka planda çalışan sekmelerden kaynaklı pil sorunu için yeni bir çözüm sunuyor. Google Chrome ve Google Chrome‘u temel alarak geliştirilen tarayıcılarda en büyük sorun arkada çalışan sekmelerin bilgisayar, tablet, telefon vb. cihazlarda batarya şarj ömrünü kısaltması. Ve Chrome bu sorunu, yayınlayacağı güncelleme ile çözeceğini açıklamıştır. Bu güncelleme ile Google Chrome‘da arkada planda çalışan sekmeleri en aza indirerek çözmeyi planlanıyor. Google Chrome‘da yeni güncelleme sonrasında en fazla 57 sekme açılabilecek. Google Chrome artık arka plan sekmeleri için CPU‘nun yalnızca %1 ini kullanacağını vaadediyor ve bunu gerçekleştirdiğinden emin.

Google Chrome için getireceği bu yeni güncelleme ile Google, yaklaşık olarak %25‘den daha fazla işlemciyi meşgul eden arka plan sekmesinin fark edilecek hale geleceğini belirtiyor. Bu da bilgisayarlarımızda, tabletlerimizde, telefonlarımızda vb. cihazlarımızda artı bir pil ömrü sağlayacaktır şüphesiz. Ve bu güncelleme sayesinde 57‘den fazla sekme açıldığında, Google Chrome fazla açılan sekmeleri askıya alacak.

Ve son olarak da arka planda çalışan API de kullanmayacak, Google Chrome.