Ana Sayfa Haberler General Mobile E-Tab 10 Sıfırlama

General Mobile E-Tab 10 Sıfırlama

5
Paylaş

Yavaş yavaş bilgisayarların yerini almaya başlayan tabletlerde günümüzde en sık yaşanan sorun şüphesiz ki ekran desen kilidinin unutulması. Ekran desen kilidini unuttuğunuzda ve bir kaç kez yanlış girdiğinizde tabletiniz kendini kitliyor. Bu durumda çoğu zaman tabletinizi sıfırlamak dışında başka seçeneğiniz kalmıyor.

Bizd yerli markalardan olan General Mobile markasının bazı kurum ve kuruluşlara özel olarak ürettiği tabletlerden olan E-Tab 10 ürünün sıfırlama yöntemini sizler için inceledik.

Bu seri son zamanlarda MEB e bağlı bazı eğitim kurulumları ve yerel yönetim idareleri tarafından başarılı öğrencilere hediye edilmekte.

Bu tableti sıfırlamanız gerektiğinde ise yapmanız gerekenler şunlar;

(Dikkat! Sıfırlama işlemi tabletinizin içindeki bütün verileri silecektir. Ancak ekran kilidi unutulan tabletin içindeki verilere ulaşmak mümkün değildir. Çok önemli veriler içeren tabletler veri kurtma firmalarına gönderilebilir.)

1- Öncelikli olarak tabletinizin mevcut şarjının %60 ın üzerinde olması gerekiyor. Şarj göstergesine ulaşamıyorsanız tableti 1 saat boyunca şarj etmekte fayda var. Çünkü sıfırlama esnasında tabletinizin pili biter ve kapanırsa tekrar açılması mümkün olmayacak şekilde hasar görebilir.

2-Şarj seviyemiz istenilen seviyede ise tabletimizi tamamen kapatıyoruz. Daha sonra tabletimizi ses açma+ses kısma ve power (açma kapama) tuşlarına üçüne birden aynı anda basılı tutarak açıyoruz.

tab-1

-Daha sonra önümüze şu ekran geliyor.

Bu ekran geldiğinde bir müddet daha üç tuşa basmaya devam ediyoruz. Daha sonra bırakıyoruz.

4-Bu işlemlerin ardından önümüze tabletimizin sistem menüsü geliyor. Bu menü üzerinde ses kısma tuşuyla aşağı, ses açma tuşuyla yukarı hareket ettirebiliyoruz.

tab-2

Seçme tuşumuz ise power (açma, kapama) tuşumuz oluyor.

tab-3

Ses kısma tuşunu kullanarak aşağıya hareket ediyoruz ve “wipe data/factory reset” bölümünün üzerine geliyoruz ve ardından power tuşuna basarak onaylıyoruz.

tab-4

5-Ardından önümüze gelen ekranda 10 adet no (hayır), 1 adet yes-delete all user data (evet-bütün kullanıcı verilerini sil) seçeneği oluyor. Yes in üzerine geliyoruz ve power tuşuna basıyoruz.

6-Bu aşamanın ardından tabletimiz sıfırlama işlemine geçiyor ve bir kaç dakika içerisinde sıfırlamayı tamamlıyor.

tab-5

7-Daha sonra tabletimiz kendini yeniden başlatıyor. Ve aşağıdaki ekran gelerek açılıyor.

tab-6

Tüm bu işlemlerin ardından tabletimizin içindeki herşey siliniyor ve bizlere geldiği ilk günki haline dönüyor. Ve tabii ki unuttuğunuz ekran desen kilidinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Hazırlayan Uğurcan ÜN

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

5 YORUMLAR

  1. okul tabletımı sıfırladım. sıfırladıgım ıcın kullanıcı adı ve sıfre ıstıyor. sıfreyı bılmıyorum. acılabılır mı yapılır mı

  2. Naime’nin belirttiği gibi bende defalarca yapmış olmama rağmen herhangi bir düzelme yok. Logo geliyor ve sonrası zifiri bir ekran.. Dakikalarca şarjı bitene kadar böyle devam ediyor.

    Bence başka bir çözüm yolu olmalı…

  3. etab 10 tabletimde açılır açılmaz android system recovery ekranı geliyor ordan data factory reset yaıyom alta sarı yazılar çıkıyor ondan sonra yine aynı ekran geliyor android system recovery ekranı bunu defalarca yaptım data factory reset yaptıktan sonra general mabaile yazısı çıkıyor sonra tekrar aynı ekran geliyor android system recovery

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.