Pek çok bilgisayar oyunu, klavye veya farenin yerine bir Xbox Kablosuz Oyun Kumandası ile oynanabilir. Oyun kumandanızı bir USB kablosu, Windows için Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı veya Bluetooth kullanarak Windows kişisel bilgisayara bağlayın. Bazı bilgisayarlar, yerleşik Xbox Kablosuz ile gelir; yani bağdaştırıcı olmadan doğrudan bir oyun kumandası bağlayabilirsiniz.

Windows 10 Bilgisayarına Xbox Kolu Bağlama

  1. USB ile Bağlama

Not: Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası Seri 2 ve Xbox Adaptive Controller, kablolu bağlantılar ve şarj için USB-C kablosu kullanır.

xbox kol baglama rsm1

USB bağlantıları ile aynı anda 8 Xbox Kablosuz Oyun Kumandası’nı veya Xbox Mikrofonlu Sohbet Kulaklığı olan 4 oyun kumandasını bağlayabilirsiniz. Oyun kumandalarında Xbox Stereo Mikrofonlu Kulaklık varsa aynı anda yalnızca 2 tane bağlanabilir.

2. XBox Kablosuz Bağlama

Xbox Kablosuz ile bağlamak için Windows 10 için Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı’na ihtiyacınız olabilir. Bilgisayarınızda yerleşik olarak Xbox Kablosuz varsa bağdaştırıcı olmadan doğrudan oyun kumandasını bağlayabilirsiniz.

Windows 10 İçin Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı Kullanıyorsanız:

  1. Bilgisayarınızı açıp oturum açın.
  2. Windows için Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı’nı bilgisayarınıza takın.
  3. Xbox düğmesine basarak oyun kumandanızı açın. Oyun kumandasını açtığınızda Xbox düğmesi yanıp sönmeye başlar.
  4. Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı üzerindeki Bağlama düğmesine basılı tutun. Birkaç saniye boyunca küçük bir ışık yanıp söner.
  5. Oyun kumandasının üst kısmındaki Bağlama düğmesine basılı tutun (kabartma düğme). Oyun kumandasındaki Xbox düğmesi daha hızlı yanıp söner; bu, oyun kumandanızın Xbox Kablosuz Bağdaştırıcısı’nı aradığı anlamına gelir. Bağlandığında oyun kumandasındaki Xbox düğmesi yanık kalır.

Yerleşik Xbox Kablosuz Kullanıyorsanız:

Bluetooth, Windows 10 Güncelleştirmesi çalıştıran bir kişisel bilgisayar gerektirir.
Oyun kumandanız, bu görselin altında görünene benziyorsa bu özelliğe sahiptir:
xbox kol baglama rsm2
Bluetooth destekli oyun kumandalarında bulunan Xbox düğmesinin etrafındaki plastik, oyun kumandasının ön yüzünün bir parçasıdır. Bluetooth olmayan oyun kumandalarında bulunan Xbox düğmesinin etrafındaki plastik, destek düğmelerinin bulunduğu üst kısımdadır.

1 Yorum