Ana Sayfa İnceleme Teknolojik Ürünler Niçin Üretilmektedir

Teknolojik Ürünler Niçin Üretilmektedir

0

Dünyamızda gün geçtikçe hızla gelişen ve yayılmaya devam eden teknoloji günlük yaşantımızda bize çok kolaylıklar sağlıyor.
Peki hayatımızın hemen hemen her yerinde kullandığımız bu teknolojik ürünleri nerelerde kullanıyoruz? Zararları var mı?  Niçin üretilmektedir? Teknoloji hayatımızda hiç olmasaydı nasıl olurdu?

NERELERDE KULLANIYORUZ?

Teknolojiyi hayatımızın hemen her yerinde kullanmaktayız. Bindiğimiz arabalar, kullandığımız telefonlar, evimizdeki makineler ( Bulaşık makinesi, dolap, çamaşır vs..) bunların hepsi teknolojinin bize verdiği nimetler arasında.
Bir düşünecek olursak hayatımızda Arabalar hiç olmasaydı, yada kullandığımız telefonlar hiç olmasaydı neler yapardık. Hayatımız düşününce gerçekten de çok zorlaşırdı çok uzun mesafeleri  arabalarla saatlerce gidebiliyoruz, binlerce uzaklıkta biriyle telefonlarla çok rahat bir şekilde konuşabiliyoruz bunlar teknolojinin bize verdiği nimetlerden sadece bazıları aslında teknoloji hayatımı çok çok kolaylaştırıyor. Peki bu teknolojinin bize zararları var mıdır?

TEKNOLOJİ ZARARLARI NELERDİR ?

Aslında hayatımızı bu kadar kolaylaştıran teknolojinin bize zararları da yok değil.

 Peki bu zararlar neler?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Örnek verecek olursak telefonlar; Çok uzun mesafelerdeki kişilerle telefonlar sayesinde rahatça konuşabiliyor, gerek gündelik hayattaki işlerimizi internet sayesinde kolayca halledebiliyor, bize lazım olan bilgilere kolayca ulaşabiliyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde telefonlar hemen hemen herkeseçe kullanılıyor. Ancak bazen bu  internet bize yararları kadar zararları da var. Mesela internetten bilgi edinmek, kendimizi geliştirmek yerine bazen saatlerce bize bir yararı olmayan, zaman öldüren bir  araç haline geliyor.

Mesela çokça şu sözleri duyarız ‘ Eskiden oturduk mu ne çok hoş sohbetler ederdik ,şimdikiler öylemi ‘ bu gerçekten de doğrumu dur . Gözlemleyecek olursak kafelerde yada başka yerlerde beraber oturan yeni neslin hepsinin telefonla uğraştığını ,sohbetten eser kalmadığını görürüz.  Buradan aslında teknolojinin Samimiyeti bitirdiğinin anlayabiliriz . Yani faydası kadar zararı olan bir şey

PEKİ TEKNOLOJİK ÜRÜNLER NEDEN ÜRETİLMİŞTİR?
Teknoloji aslında tek amacı hayatımızın her alanında bize kolaylıklar sağlamaktır.
Eskiden insanlar dumanla haberleşirken veya çok uzak mesafeler için güvercinlerle

mektuplaşırken, şimdi ise binlerce kilometre uzaklıktaki biriyle çok kolay şekilde telefonlar sayesinde konuşabiliyoruz.
Yada yine eskiden uzak mesafeleri gitmek için yaya olarak yada hayvanlarla günlerce veya aylarca gidilen mesafeleri arabalar sayesinde saatlerce gidebiliyoruz.
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber daha ucuz maliyet ile büyük işler gerçekleşmiştir. İnsanoğlu aslında gündelik hayatta işlerini daha da kolaylaştırmaya çalıştıkça teknolojide aynı oranda gelişiyor. Her ne kadar zararı fazla olsa dahi teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası.

TEKNOLOJİ HAYATIMIZDA HİÇ OLMASAYDI
Teknoloji hayatımızda hiç olmasaydı tarih boyunca yaşantımız hep aynı kalır , hiçbir zaman ilerleyemedik ve gündelik hayattaki işlemiz çok daha zorlaşır ve işlerimizi yetiştiremezdik. Aslında teknoloji hayatımızı çok kolaylaştırdığı gibi bazen başımıza bela olabiliyor. Bu yüzden yararlı bir şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA