Ana Sayfa Uygulama Andorid’de, iOS’ta veya Web’de Fotoğrafları Sanata Dönüştürebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama!

Andorid’de, iOS’ta veya Web’de Fotoğrafları Sanata Dönüştürebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama!

0

Instagram filtreleri gibi, artık bir fotoğrafı resim haline getirebilecek uygulamalar var. Munch’in ‘Çığlık (Scream)’ından Mondrian’ın geometrik dehasına birçok sanatsal efekt filtresi içeren uygulamaların kullanımı oldukça kolaydır ve ayrıca hem mobil cihazlarda hem de (dizüstü ve masaüstü) bilgisayarlarda kullanılabilir.

Ücretsiz olarak olarak bir fotoğrafın bir resim gibi görünmesini sağlayan bu uygulamaların arkasındaki beyinler ve DeepStyle nöral boyama algoritması hakkında merak ve ilgi duyabilirsiniz ve isterseniz bunlarla ilgili dökümanlara göz atabilirsiniz. Tüm uygulamalar aynı algoritmayı kullanırken, farklı uygulamalarda uygulanma şekli onları birbirinden ayırır.

 

·       Prisma (Android, iOS) (En İyi Sanatsal Filtre Uygulaması)

Muhtemelen Instagram, Facebook veya Twitter‘da bu uygulamadan bahsedildiğini gördünüz. Prisma, sanat tarzı filtre çılgınlığını başlattı, çünkü kullanımı oldukça kolaydı ve diğer uygulamaların hiçbirinin yapamadığını yaptı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Prisma ile bir fotoğraf ve filtre seçtikten sonra uygulama (Prisma), filtreyi hemen uygular (yaklaşık 10-20 saniye sürer) ve size son görüntünüzün önizlemesini gösterir. Ardından, filtrenin yoğunluğunu %0 ile %100 arasında değiştirmek ve ayarlamak için parmağınızı sola veya sağa kaydırabilirsiniz. Ayarıca pozlama, kontrast, doygunluk, vs. gibi normal resim düzenleme seçenekleri de var.

Ücretsiz sürüm yalnızca SD kalitesinde resimlerle çalışır ve birçok harika filtreye sahiptir. HD kalitesinde görüntülerin ve 300‘den fazla filtrenin kilidini açmak istiyorsanız, aylık 1,99$ ile Premium sürümü satın almanız gerekir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sosyal medyada yayınlayacağınız fotoğraflarınızı sanat haline getirmek için uğraşmayı seviyorsanız, Premium sürüm buna değer. Prisma, bir fotoğrafı bir resme dönüştürmek için tüm bu uygulamalar arasında kullanımı en kolay olanıdır.

Prisma uygulamasını Google Play Store ve App Store uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

Özellikle tam boyutlu görüntüler almak istiyorsanız ve filtre sayısı veya fotoğrafların resimlere ne kadar iyi dön(üştürül)düğü sizin için önemli değilse, Vinci uygulamasını da deneyebilirsiniz.

Vinci uygulamasını Google Play Store ve App Store uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

 

·       Dreamscope (Web) (Saniyeler İçerisinde Yüksek Çözünürlüklü Görüntüler)

Fotoğraflarınızı mükemmel tablolara dönüştürmek için her zaman bir akıllı telefona ihtiyacınız yoktur. Pablo Picasso‘nun, fotoğraflarınızı suluboya bir resme nasıl dönüştürebileceğini bilmek istiyorsanız, bunu Dreamscope‘ta görebilir ve öğrenebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu web uygulaması aynı DeepStyle algoritmasını kullanıyor ve filtre olarak kullanabileceğiniz birkaç farklı stile sahip. Aslında, Prisma‘dan sonra DeepStyle‘ın en büyük stil koleksiyonuna sahip olduğunu düşünüyoruz.

Daha da önemlisi, Dreamscope resimlerinizi sıkıştırmaz. Diğer tüm uygulamalar, fotoğrafları daha küçük bir boyuta küçültürken, Dreamscope’a yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf yükleyebilir ve karşılığında Dreamscope’tan yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf çekebilirsiniz. Bu “boyanmış fotoğraflardan” birinin çıktısını ve çerçevelemek istiyorsanız, yüksek çözünürlük gerekir.

Ayrıca, bu fotoğraf boyama uygulamasının harika özelliklerini ve olanaklarını görmek için, diğer kullanıcılar tarafından eklenen Dreamscope kreasyonlarının galerisine de göz atabilirsiniz.

 

·       DeepArt (Web) (Özel Stiller Oluşturun)

DeepArt, çevrimiçi gördüğünüz herhangi bir resmi filtre stiline dönüştürme seçeneğine sahip bir web uygulamasıdır.

Diyelim ki, birisinin Instagram‘da paylaştığı, filtre uygulanmamış mükemmel resim buldunuz. Bu Instagram resmini indirebilir ve DeepArt‘ta kendiniz için bir filtreye dönüştürebilirsiniz.

Öncelikle kendi resminizi yükleyin, oluşturduğunuz yeni filtreyi seçin ve DeepArt‘ın, resminizi ve oluşturduğunuz filtreyi birleştirmesini izleyin. İnsanların oluşturduğu filtrelerden ve resimlerden ilham almak için ‘En Son Görüntüler (Latest Images)’ sekmesine göz atmanızı öneririm, böylece ne yapmak istediğinize dair daha iyi ve net fikir sahibi olabilirsiniz.

DeepArt’ın oluşturacağı ‘resimler’ 500 × 500 piksel boyutunda olacak ve resimlerin oluşturulması biraz zaman alacaktır. Küçük bir ücret ödeyerek resimlerinizi daha hızlı alabilirsiniz (oluşturabilirsiniz).

 

·       NeuralStyle.Art (Web) (En Güçlü Sanatsal Filtre Uygulaması)

DeepStyle‘ın efektleri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan bir profesyonel veya tasarımcıysanız, NeuralStyle.Art (web) uygulamasını denemeniz gerekir.  Bu web uygulaması, test ettiklerimiz arasında en güçlü fotoğraf sanatı uygulaması.

Ücretsiz sürüm, SD çözünürlüklü resim verme gibi, diğerleri ile benzer sınırlamalara sahiptir ve günde yalnızca 3-resim işleme (düzenleme) imkanı sunar. Ancak, resmin stiline, fırça boyutuna, yoğunluğuna ve diğer parametrelerine göre yapabileceğiniz işçilik ve düzenleme miktarı, diğer uygulamalara nazaran benzersizdir.

NeuralStyle.Art’ın, 1,99$ başlayan profesyonel sürümleri gerçekten harika. Profesyonel sürümlerde filtreleri videolara uygulayabilir, filigranları kaldırabilir, daha yüksek düzeyde filtre elde edebilir ve hatta birden çok görüntüde toplu işlem yapabilirsiniz.

 

·       r/deepstyle (Web) (Sanat Filtreleri ile İlgili Her Şeyi Tartışın)

Yeni bir harika uygulama mevcut olduğunda bilmek ister misiniz? Videolar için de çalışan böyle bir uygulama ister misiniz? Kendi uygulamanızı mı oluşturmak istiyorsunuz? Başkalarının ne tür kreasyonlar yaptığını görmek ister misiniz? Reddit‘in bu konuların tümü için bir forumu var. r/deepstyle‘da, kendi uygulamanızı nasıl hazırlayacağınız konusunda, mevcut yazılım ve galerilere kadar, yeni algoritma ile ilgili her şeyi bulacaksınız. Topluluk, bu teknolojinin tüm yönleriyle oldukça faydalı bilgi ve belgeler içerir ve hatta resimlerinizi daha iyi hale getirme konusunda size öneri ve eleştiriler sunar.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA