ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır

ChatGPT nedir ve nasıl kullanılır, aşağıda ki adımlar ile sizler için detaylı açıklama sağlanmıştır.

Şu anda insanlar Chat GPT hakkında çok şey duyuyor. İnsanların çoğu, “ Sohbet GPT Kya Hai ” olan Sohbet GPT hakkında bilgi sahibi olmaya heveslidir. Chat GPT AI’nın da Google’a çok fazla rekabet verdiğinin görülebileceği duyuluyor . Edinilen bilgiye göre Chat GPT öyle bir platform ki herhangi bir soru sorarsanız cevabı size yazılıyor.

Bununla birlikte, üzerinde daha fazla çalışma yapılıyor ve çok yakında insanlar arasında geniş ölçekte erişilebilir hale getirilmesi için çalışmalar yapılacak. Hatta şu ana kadar sosyal medya kullanıcısı olarak kim kullanmışsa çok olumlu işaretler vermiş.

İlgili Snapchat Beklemede Ne Anlama Gelir

O halde zaman kaybetmeden ChatGPT’nin ne olduğu ve nasıl çalıştığı ile ilgili tüm önemli bilgileri öğrenelim.

Sohbet GPT’si nedir?

Chat GPT, büyük miktarda metin veri kümesi üzerinde eğitilmiş ve metin girişine istediğimiz yanıtları üretmesini sağlayan bir dil modelidir. GPT-3 modelini temel alır ve modelle etkileşime girme imkanı sağlar. Bu chatbot, soru yanıtlama ve dil çevirisi gibi görevler için kullanılabilir.

Ekran goruntusu 2023 03 01 154859
ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır

ChatGPT Nedir ve Nasıl Kullanılır

Basitçe söylemek gerekirse, Chat GPT AI, Yapay Zeka ile oluşturulmuş, Google’a benzer bir arama motorudur . Aslında, Yapay Zeka bir tür sohbet botudur. Ayrıca Yapay Zeka üzerinde çalışmasının Yapay Zeka sayesinde olduğunu da söyleyeyim. Bilgilere göre, ona kendi basit dilinizde herhangi bir soru sorabilirsiniz.

Evet, aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını burada bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bir tür doğruluk motoru olarak da kabul edilebilir. Aslında, henüz dünya çapında her dilde kullanıma sunulmadı. Bunun yerine, şu anda İngilizce dilinde uluslararası ölçekte kullanıma sunulmuştur.

Çok yakında tüm dillerde kullanıma sunulacağına dair aynı haberler geliyor. Bununla birlikte Chat GPT’yi basit bir şekilde anlıyorsak, o zaman hangi soruyu sorarsak cevabını yazarak bizi detaylı bir şekilde anlatıyor. İnsanların çoğunun tüm dillerde mevcut olmasını beklemesinin nedeni budur.

 

Ekran goruntusu 2023 03 01 155044
ChatGPT nedir hangi alanlarda kullanılır

ChatGPT nasıl indirilir?

ChatGPT, çevrimiçi bir dil modeli olduğu ve OpenAI tarafından geliştirildiği için indirilemez. Herhangi bir web tarayıcısı üzerinden ChatGPT ile konuşabilirsiniz, bunun için herhangi bir yazılım veya uygulama indirmenize gerek yoktur.

ChatGPT’yi web tarayıcınızda açmak için OpenAI’nin web sitesine gidebilir, ardından ChatGPT’nin herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını da kullanabilirsiniz. OpenAI’nin web sitesine gitmek için tarayıcınızda “https://www.openai.com/” URL’sini açabilir ve ardından ChatGPT’ye sorularınızı sorabilirsiniz.

Ekran goruntusu 2023 03 01 155824

Sohbet GPT’si nasıl kullanılır?

Chat GPT’yi de kullanmak istiyor musunuz, evet ise bunun için Chat GPT Kaise Use Kare ile ilgili bilgi almanız gerekiyor. O halde vakit kaybetmeden Chat GPT’yi kullanmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verelim.

Adımlar;

*Özelliği, onu içerik yazmak için de kullanabilmenizdir.

*Bununla birlikte, size sorulan soruları sorarsanız, yanıt size yalnızca gerçek zamanlı olarak verilir.

*Chat GPT yardımıyla kompozisyon, biyografi, uygulama vb. şeyler yazıya dökülerek hazırlanabilir.

*Burada bulunan her tesis ücretsiz olarak kullanılabilir.

  1. Öncelikle akıllı telefonunuzdaki tarayıcıyı açın.
  2. Bundan sonra openai.com web sitesini açmanız gerekecek.
  3. Ardından, ana sayfasında Kaydol ve Giriş yap olmak üzere iki seçenek göreceksiniz. İçindeki Kaydol seçeneğine tıklayın.
  4. Bundan sonra hesabınızı Gmail hesabınızı kullanın.
  5. Şimdi Gmail üzerinden bir hesap oluşturmak için yukarıdaki isme tıklayın.
  6. Ardından bazı bilgileri girerek, tıklamanız gereken Devam seçeneğini göreceksiniz.
  7. Bu şekilde, hesabınız oluşturulur oluşturulmaz onu kullanabilirsiniz.

ChatGPT nedir ve nasıl kullanılır makalemiz umarım yararlı olmuştur.