Ana Sayfa Haberler Yeni Nesil Apple Watch Ekrana Gömülü Parmak İziyle Gelecek

Yeni Nesil Apple Watch Ekrana Gömülü Parmak İziyle Gelecek

0

Amerikan teknoloji devi Apple, 2017’den bu yana, iPhone’larda Touch ID teknolojisine yer vermiyor. 2020 model iPhone’larda kuşkusuz kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden biri de Face ID’ye eşlik eden, ekrana gömülü edilmiş parmak izi okuyucular.

Apple’ın son yıllarda en büyük akıllı telefon trendlerin olan ekrana gömülü parmak izi sensörleri üzerinde çalıştığı biliniyordu. Görünüşe bakılırsa Amerikalı teknoloji devi yeni Touch ID teknolojisini yalnızca iPhone’ları için değil, farklı ürün grupları için de geliştiriyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

2018’in Mayıs ayında Apple tarafından dosyalandığı ortaya çıkan bir patent, oldukça ilginç bir Apple Watch tasarımını ortaya koyuyor. Patentte yer alan çizimler çok net olmasalar da ekrana gömülü bir parmak izi sensörünün varlığını ortaya çıkarıyor.

Söz konusu parmak izi okuyucular, akıllı telefonlarda yer alan ekrana gömülü parmak izi okuyucular gibi ekranın belirli bir bölgesine parmağınızı okuttuğunuzda cihazın ekran kilidini açmanızı sağlıyor.

Ekrana gömülü Touch ID teknolojisinin, önümüzdeki yılın Eylül ayında düzenlenecek olan Apple Etkinliği’nde tanıtılacak Apple Watch 6 Serisinde ortaya çıkacağı öngörülüyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA