Apple’ın AirTag’inin kurulumu çok kolaydır ve kaybolan öğeleri hassas bir şekilde izlemek için ultra geniş bant kullanır.

1

Apple AirTag, iyi bir şekilde değil, gözden geçirmek için doğduğum bir cihaz. Anahtarlarımı evin etrafına yanlış yerleştirmekten o kadar kötüyüm ki, ailem bunu bir oyuna dönüştürdü, anahtarlarımı gitmeleri gereken rafa koymazsam onları sakladı. 

İronik bir şekilde, AirTag’i kullanmak bir oyun gibi hissettiriyor, çünkü Hassas Bulma özelliği iPhone’unuzu kullanarak sizi kayıp eşyanıza yönlendirebilir, yanlış yerleştirilmiş nesneye olan mesafeyi ve hatta yön oklarını gösterebilir. “Sanki ısınır gibi” dijital hale getirildi. Bu özellik, AirTag’i Tile gibi en iyi anahtar buluculardan ayıran şeydir .

AirTag’i daha yeni kullanmaya başladım, ancak şu ana kadar sevdiğim ve sevmediğim şeyler burada. 

Apple AirTag çıkış tarihi 30 Nisan ve ön siparişler 23 Nisan’da başlıyor.

AirTag 1 paket için 29 dolardır ve 4’lü paketi 99 dolara satın alabilirsiniz. Karşılaştırıldığında, Samsung’un Galaxy  SmartTag Plus’ı  benzer ultra geniş bant bağlantısı sunuyor, ancak 40 dolara satılıyor.

Yaklaşık ceket düğmesinin boyutu hakkında, AirTag sadece 1,26 inç çapında ve 0,31 inç yüksekliğiyle oldukça küçüktür. Sadece 0,39 gram ağırlığındadır.

AirTag IP67 sınıfındadır, bu da suda 30 dakika hayatta kalabileceği anlamına gelir. Ayrıca AirTag’inizi karakter veya emoji içeren ücretsiz gravürlerle kişiselleştirebilirsiniz.

Bu, AirTag ile ilgili en iyi şeylerden biridir. AirTag’i kutudan çıkardığınızda, pilin etiketini çıkarmanız ve ardından cihazı iPhone’unuzun yakınına getirmeniz yeterlidir. Benim iPhone 12 otomatik AirTag tanınan ve daha sonra kurulum aracılığıyla bana yürüdü. Sadece üzerinde olması gerekeceğine dikkat iOS 14.5 .

En iyi anahtar bulucular, Apple nihayet AirTag’in paketlerini çıkardığı için sarsılmak üzere . Bu, Apple’ın üzerinde çalıştığı uzun süredir söylentilere dayanan anahtar bulucu ve bu ayın sonunda piyasaya sürülüyor ve şu anda sıralamalarımızda üst sıralarda yer alan Bluetooth tabanlı izleyicilerin çoğundan daha iyi menzil ve daha fazla özellik vaat ediyor.

2

Apple’ın bu ürün kategorisine neden güç katmak istediğini anlayabilirsiniz. En iyi anahtar bulucular, kullanıcıların bir akıllı telefon uygulamasından araba anahtarları gibi kaybolan öğelerin yerini belirlemelerine yardımcı olarak değerlerini kanıtladılar.

Doğru anahtar bulucuyu seçmek her zaman o kadar kolay değildir, çünkü benzer özelliklere sahip birçok cihaz anahtarlığınızın sonundaki bir yer için yarışmaktadır. Pek çok farklı kilit izleyiciyi test ettik ve bazılarının bu iş için diğerlerine göre daha donanımlı olduğunu keşfettik. Bazen, mevcut en ucuz anahtar bulucuya dönmemek en iyisidir.

Apple AirTag rakamlarının gelişi, özellikle Samsung’un kendi Galaxy telefonları için Galaxy SmartTag izleyicisini satmasıyla işleri daha da karmaşıklaştıracak . Hem AirTag hem de SmartTag’i inceleme şansı bulana kadar, şu anda bulabileceğiniz en iyi anahtar buluculara daha yakından bakalım.

Apple, AirTag Salı günü palet plakaları Spring Loaded – şirketin 2021’deki ilk sanal etkinliği. Vahiy aynı ay gelir Apple, Find My uygulamasının üçüncü taraf şirketlerden kaybolan öğeleri bulmasına izin vermeye başladı, iPhone üreticisinin Apple çekirdeğinin dışındaki izleme teknolojisine artan ilgisini işaret ediyor.

3

Yaklaşan bir AirTag ürününün söylentileri 2019’a geri dönmüştü ve iOS 13 kodunda AirTag teknolojisinin ima edilmesinin ardından Apple izleyicileri için parçalar yerini almaya başladı. iPhone 11 dahil olduğu tespit edildi ultra geniş bant veya UWB teknolojisi. Gadget’ın temeli, iPhone’lara konum tabanlı bilgi ve hizmetler sağlamayı amaçlayan küçük, ucuz bir Bluetooth vericisi olan iBeacon ile 2014 yılında daha da atıldı. Bluetooth yaklaşık beş metre içindeki nesneleri takip edebilirken, UWB bunları beş ila on santimetreye kadar takip edebilir.